| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia

Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia

W 2010 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) przeznaczy 300 mln zł dodatkowych środków  na aktywizację zawodową osób do 30. roku życia.

Program, którego celem będzie aktywizacja zawodowa osób do 30. roku życia oraz ich wsparcie w zakresie skutecznego wejścia na rynek pracy, realizowany będzie z uruchomionych przez MPiPS środków Funduszu Pracy.

Zwiększenie aktywności zawodowej osób po 50. roku życia >>

Projekty działań aktywizacji zawodowej adresowane do młodych osób będą przygotowywane przez powiatowe urzędy pracy w oparciu o indywidualne plany działań, które zostaną opracowane wspólnie z osobami młodymi (poszukującymi pracy lub bezrobotnymi).

Kierunki kształcenia są niedostosowane do potrzeb rynku pracy >>

Działania aktywizacyjne obejmować będą w szczególności:

  • szkolenia zawodowe i ogólne, w tym z zakresu umiejętności poszukiwania pracy;
  • szkolenia połączone z programami stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych;
  • szkolenia połączone z przyznaniem środków na podjęcie działalności gospodarczej lub założeniem spółdzielni socjalnej;
  • szkolenia połączone z utworzeniem miejsca pracy u pracodawcy.

Bezrobotny może zostać zawodowym kierowcą ciężarówki >>

Dodatkowo w ramach Programu możliwa będzie realizacja działań w formule programów specjalnych. Ich cechą szczególną jest możliwość obejmowania każdego uczestnika kilkoma formami aktywizacji zawodowej przy równoczesnym wspieraniu całokształtu działań „specyficznymi elementami wspierającymi zatrudnienie”.

Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia bazuje na rozwiązaniach wynikających z ustawy z o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Coraz więcej bezrobotnych >>

tk

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Artur Rycak

Doktor nauk prawnych, adwokat, w latach 2003-2016 sędzia orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych w sprawach z zakresu prawa pracy. W latach 1996-2006 asystent w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od 2009 r. wykładowca w uczelni Łazarskiego w Warszawie, prelegent na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, wykładowca i kierownik podyplomowych studiów "Prawo sądowe dla asystentów sędziów i referendarzy sądowych" oraz studiów "Prawo podatkowe" w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy oraz sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych dla sędziów, radców prawnych, dyrektorów sądów, pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz szefów działów kadr i HR.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK