| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Termin złożenia informacji ZUS IWA

Termin złożenia informacji ZUS IWA

Do obowiązków płatników składki na ubezpieczenie wypadkowe należy złożenie do ZUS informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za rok 2009.

Informację ZUS IWA należy złożyć w ZUS w terminie do 31 stycznia roku następnego. W tym roku płatnicy mogą to zrobić do 1 lutego, bowiem ostatni dzień stycznia przypada w niedzielę.

Nowe rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów ubezpieczeniowych ZUS >>

Informację ZUS IWA za rok 2009 składają płatnicy składek, którzy w 2009 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych. Warunkiem jest, aby od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 r. oraz co najmniej jeden dzień w styczniu 2010 r. byli zgłoszeni nieprzerwanie jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe. Ponadto w dniu 31 grudnia 2009 r. powinni figurować w rejestrze REGON.

Zmiana zasad wypełniania dokumentów ubezpieczeniowych >>

Składając ZUS IWA za rok 2009 płatnicy składek w polu 01 w bloku IV "Rodzaj działalności według PKD" zobowiązani są podawać pięcioznakowy kod rodzaju przeważającej działalności wg Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), tj. kod PKD "2007" z jakim płatnik był ujęty w rejestrze REGON w dniu 31 grudnia 2009 r. Jeżeli przedsiębiorca nie poda tego kodu, albo wpisze błędny numer, może to skutkować niewłaściwym wyliczeniem stopy procentowej składki wypadkowej.

tk

reklama

Źródło:

kadry.infor.pl

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

iBHP Sp. z o.o.

ekspert z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »