| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Szkolenia ZUS nt. zmian w przepisach ubezpieczeniowych

Szkolenia ZUS nt. zmian w przepisach ubezpieczeniowych

Od nowego roku weszły w życie zmiany w przepisach z zakresu ubezpieczeń społecznych. W związku z tym ZUS organizuje szkolenia, które pozwolą zapoznać się ze zmianami.

W piątek, 8 stycznia, odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące Funduszu Emerytur Pomostowych oraz zmian w dokumentach i kodach stosowanych przy ich wypełnianiu. Szkolenie odbędzie się w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13 o godz. 10.00. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 032-439-11-46.

Zmiana zasad wypełniania dokumentów ubezpieczeniowych >>

Nowości w ubezpieczeniach społecznych oraz w zasiłkach z tytułu urodzenia dziecka i przyjęcia dziecka na wychowanie będą tematem szkolenia, które odbędzie się 12 stycznia (wtorek). Szkolenie organizuje ZUS Oddział w Zielonej Górze. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się o zmianach obowiązujących od początku roku, m.in. zmianach obowiązujących druków ubezpieczeniowych i druków wpłat, podlegania ubezpieczeniom osób zawierających umowy zlecenia a także powstania obowiązku opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Kursanci poznają również zasady obowiązujące przy wypłacie zasiłku z tyt. dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu ojcowskiego. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są telefonicznie. Zapisy przyjmuje p. Marta Dzieniszewska, tel. 068-329-45-12.

Dokumenty rozliczeniowe ZUS tylko w nowej wersji programu "Płatnik" >>

Również we wtorek, 12 stycznia, odbędzie się szkolenie na temat "Zmiany w dokumentach ubezpieczeniowych i płatniczych oraz w zasiłkach macierzyńskich od 1 stycznia 2010 r.". Szkolenie odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. M. Konopnickiej 18a (budynek A) w sali 002 w godzinach od 10.00 do 13.00. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub elektronicznie. Kontakt: p. Alina Szałkowska, tel. 052-341-83-90 lub e-mail szalkowskaa@zus.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Skórski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK