| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dokumenty rozliczeniowe ZUS tylko w nowej wersji programu "Płatnik"

Dokumenty rozliczeniowe ZUS tylko w nowej wersji programu "Płatnik"

Nowa wersja 8.01.001. programu "Płatnik" jest dostępna na stronie internetowej ZUS. Płyty CD-ROM z nową wersją programu będą dostępne w terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS od 7 stycznia br.

W nowej wersji programu "Płatnik" należy przygotowywać dokumenty rozliczeniowe, począwszy od dokumentów za styczeń 2010 r. Nowa wersja przystosowana jest do przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych w formie elektronicznej opatrzonych podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym.

Nowe rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów ubezpieczeniowych ZUS >>

Wersja 8.01.001 programu "Płatnik" powstała, żeby zapewnić realizację wymogów wynikających ze zmian legislacyjnych wprowadzonych ustawą o emeryturach pomostowych oraz rozporządzeniem w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów.

Pracownik otrzyma ZUS RMUA raz na kwartał >>

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK