| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Czy przysługuje dzień wolny za święto Wszystkich Świętych?

Czy przysługuje dzień wolny za święto Wszystkich Świętych?

W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę. Nie oznacza to, że pracownikom przysługuje dzień wolny w zamian za święto Wszystkich Świętych.

Co do zasady czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Stanowią o tym art. 129 par. 1 i art. 130 par. 2 kodeksu pracy. Oznacza to, że święto przypadające w niedzielę nie powoduje obniżenia wymiaru czasu pracy. Dlatego w tym roku za święto Wszystkich Świętych nie trzeba oddawać pracownikom dodatkowego dnia wolnego od pracy.

>> Praca po godzinach

Dnia wolnego za święto nie wyznacza się, jeżeli wypada ono w dzień pracujący dla pracownika. Tak będzie 11 listopada, który wypada w środę. Gdyby święto przypadło w sobotę lub inny wolny od pracy dzień pracownika, wynikający z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, pracodawca powinien obniżyć wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »