| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

ZUS zwróci nienależnie opłacone składki

Aktualizacja: 30.03.2009

Do 8 maja 2009 r. ubezpieczeni mogą składać w ZUS wnioski o zwrot nienależnie opłaconych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (w części sfinansowanej przez ubezpieczonych), wpłaconych od stycznia 1999 r. do 7 maja 2003 r. Dotyczy to wyłącznie tych osób, których płatnik składek już nie istnieje i nie ma jego następcy prawnego. Zwrot opłaconych składek nastąpi w gotówce lub na wskazany rachunek bankowy. »

Trwają prace nad zmianami dotyczącymi emerytur żołnierzy

Aktualizacja: 27.03.2009

W resorcie obrony narodowej toczą się prace nad koncepcją zmian w systemie emerytalnym wojska - poinformował w czwartek szef MON Bogdan Klich. »

Rozporządzenie dotyczące podwyżek dla nauczycieli podpisane

Aktualizacja: 27.03.2009

Dwie podwyżki - wiosną w wysokości 397 zł brutto i jesienią 91 zł brutto - mają otrzymać w tym roku nauczyciele stażyści - zdecydowało MEN. Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, wprowadzające podwyżki. »

Protest związkowców w Warszawie

Aktualizacja: 26.03.2009

Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" - związkowcy, m.in. z Sierpnia 80, będą demonstrować dziś w Warszawie. Przed gmachami resortów zdrowia i gospodarki zaprotestują przeciw antypracowniczej - ich zdaniem - polityce rządu, przejawiającej się np. uelastycznianiem prawa pracy i cięciami inwestycji. »

Kopacz: badania cytologiczne i mammograficzne nie obciążą pracodawców

Aktualizacja: 26.03.2009

Badania cytologiczne i mammograficzne będą przeprowadzane w ramach programów profilaktycznych finansowanych z resortu zdrowia i nie obciążą pracodawców - zapewniła w środę minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Górnicy zadecydują w referendum o strajku

Aktualizacja: 25.03.2009

65-tysięczna załoga największej górniczej spółki - Kompanii Węglowej - zdecyduje dziś w związkowym referendum o przystąpieniu do strajku w przypadku braku porozumienia z zarządem w sprawie wysokości tegorocznych podwyżek płac. Do 24-godzinnego protestu miałoby dojść na początku kwietnia. Wcześniej, 12 marca, w ramach strajku ostrzegawczego kopalnie stanęły na dwie godziny. »

Zbliża się termin udzielenia zaległych urlopów wypoczynkowych

Aktualizacja: 25.03.2009

Zasadą jest, że urlop wypoczynkowy powinien zostać wykorzystany przez pracownika w roku, w którym pracownik nabył do niego prawo. Jednak często zdarza się, że pracownik nie wykorzystał urlopu w terminie określonym przepisami prawa pracy. W takim przypadku pracodawca powinien dopilnować, aby pracownik skorzystał z urlopu najpóźniej do końca marca następnego roku. »

Propozycja powołania zespołu ws. emerytur mundurowych

Aktualizacja: 24.03.2009

W sprawie założeń reformy systemu emerytur mundurowych pojawiła się propozycja powołania zespołu z udziałem wiceministrów oraz przedstawicieli związków zawodowych, który ma wypracować koncepcję kompromisu - poinformował PAP szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. »

Dodatek kombatancki

Aktualizacja: 19.03.2009

173,10 zł - tyle wynosi dodatek kombatancki do emerytury lub renty. »

Odsetki za zwłokę w przekazaniu składek do OFE

Aktualizacja: 19.03.2009

Wiadomo już, jaka będzie od 1 kwietnia br. wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazanych w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego. »

Dodatek do emerytury lub renty za tajne nauczanie

Aktualizacja: 19.03.2009

Kwota dodatku do emerytury lub renty za tajne nauczanie wynosi 173,10 zł. »

Świadczenia pieniężne przysługujące za pracę przymusową

Aktualizacja: 20.03.2009

Kwoty świadczenia pieniężnego przysługującego osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ogłasza w komunikacie Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. »

Najniższe renty i emerytury

Aktualizacja: 19.03.2009

Od 1 marca br. zmieniły się kwoty najniższej emerytury i renty oraz innych świadczeń określonych w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. »

Świadczenie pieniężne przysługujące żołnierzom zastępczej służby wojskowej

Aktualizacja: 19.03.2009

Żołnierzom zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianym w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych przysługuje świadczenie pieniężne. »

Ubezpieczenie wypadkowe od umów zlecenia

Aktualizacja: 18.03.2009

Resort pracy proponuje, aby pracodawcy obowiązkowo ubezpieczali od chorób i wypadków pracowników, których zatrudniają na umowę zlecenie. Związki zawodowe pomysł popierają. Zdaniem pracodawców natomiast może on graniczyć liczbę zleceń albo przynajmniej spowodować obniżenie wynagrodzeń. »

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Słodzińska - Wawrzonek

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK