| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

W lutym przybyło bezrobotnych

Aktualizacja: 12.03.2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2009 r. 10,9% i w porównaniu do stycznia 2009 r. wzrosła o 0,4 punktu procentowego. »

Nowe miejsca pracy na wsi dzięki unijnym pieniądzom

Aktualizacja: 11.03.2009

Rolnicy w tym roku mogą ubiegać się o pieniądze unijne na zakup nowych maszyn, uruchomienie działalności nierolniczej na wsi czy zalesianie gruntów. Po raz pierwszy można starać się też o środki na tworzenie nowych miejsc pracy na wsi. »

Nowy warunek wypłaty dodatku i zapomogi z tytułu urodzenia dziecka

Aktualizacja: 10.03.2009

Od 1 listopada 2009 r., przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. »

Funkcjonariusze wybiorą wariant emerytury

Aktualizacja: 09.03.2009

Funkcjonariusze pracujący już w służbach mundurowych, ale nie mający jeszcze 15-letniego stażu pracy, będą musieli do końca czerwca przyszłego roku wybrać wariant zasad emerytalnych, jakim będą podlegać - poinformował wicepremier i minister MSWiA Grzegorz Schetyna. »

Zwrot kosztów przejazdu do ZUS

Aktualizacja: 06.03.2009

Osoba wezwana przez ZUS na wizytę u lekarza orzecznika lub na komisję lekarską może otrzymać z ZUS zwrot kosztów przejazdu. »

Sejm przyjął weto prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych

Aktualizacja: 06.03.2009

Sejm przyjął w czwartek weto prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych. »

Prezydent: być może potrzebne czasowe uelastycznienie prawa pracy

Aktualizacja: 05.03.2009

Być może w czasach kryzysu są potrzebne jakieś formy uelastycznienia prawa pracy, ale jedynie przejściowo i niejako pod kontrolą związków zawodowych - powiedział w środę prezydent Lech Kaczyński. »

Pogarszają się perspektywy dla rynku pracy

Aktualizacja: 05.03.2009

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości zatrudnienia i o stopie bezrobocia, w lutym po raz kolejny z rzędu wzrósł, co oznacza zagrożenie wzrostem bezrobocia - podał instytut BIEC. »

Projekt ustawy o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 02.03.2009

W dniach 4 - 6 marca br. zbiera się Sejm. w porządku dziennym obrad zaplanowane jest pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o praktykach absolwenckich. »

Do prezydenta trafiło ponad 1300 listów od "mundurówki"

Aktualizacja: 04.03.2009

Ponad 1300 listów od przedstawicieli formacji służb mundurowych podległych MSWiA - głównie policjantów - wpłynęło do Kancelarii Prezydenta w związku z propozycjami zmian w ich systemach emerytalnych - poinformowało BBN. »

Obowiązki bhp - zmiana przepisów

Aktualizacja: 02.03.2009

Ostatnia nowelizacja przepisów Kodeksu pracy spowodowała sporo zamieszania w zakresie obowiązków bhp pracodawcy. Posłowie już pracują nad zmianą kontrowersyjnych przepisów. »

Uznawanie kwalifikacji zawodowych nabytych w UE

Aktualizacja: 02.03.2009

Ministerstwo Gospodarki planuje wprowadzenie rozporządzenia w sprawie odbywania stażu adaptacyjnego lub przeprowadzania testu umiejętności w toku postępowania o uznanie kwalifikacji nabytych poza granicami Polski. »

Wyższe składki dla chałupników

Aktualizacja: 02.03.2009

Od 1 marca br. osoba wykonująca pracę nakładczą i równocześnie prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą musi zapłacić składki ubezpieczeniowe od kwoty równej co najmniej najniższej podstawie wymiaru składek dla osób prowadzących firmę. »

ZUS nie zawiesi wypłaty emerytury

Aktualizacja: 02.03.2009

ZUS będzie wypłacał emeryturę nawet w sytuacji, gdy pracownik po uzyskaniu prawa do emerytury będzie kontynuował zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. »

ZUS zwaloryzuje świadczenia od 1 marca

Aktualizacja: 27.02.2009

Waloryzacja dotyczy świadczeń przyznanych lub przeliczonych do końca lutego 2009 r. Podwyżka obejmie wszystkie świadczenia wypłacone przez ZUS: emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne oraz dodatki do tych świadczeń np. dodatek pielęgnacyjny czy dodatek dla sierot zupełnych. »

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK