| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Pracę stracą głównie osoby zatrudnione w przemyśle

Aktualizacja: 16.03.2009

Kryzys w następnych miesiącach najsilniej odbije się na branży przemysłowej. Pracę będą traciły głównie osoby zatrudnione w tym sektorze - prognozuje ekonomista Ryszard Petru. »

RPO za umorzeniem zaległych składek ZUS

Aktualizacja: 17.03.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski apeluje o umorzenie zaległych składek matkom, które przebywały w latach 1999-2006 na urlopach wychowawczych oraz tym, które otrzymywały zasiłek macierzyński. »

Niższe emerytury funkcjonariuszy SB

Aktualizacja: 16.03.2009

W poniedziałek weszła w życie ustawa, która od 2010 r. obniży emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Lewica zaskarżyła już to prawo do Trybunału Konstytucyjnego. »

Kontrole przedsiębiorców według nowych zasad

Aktualizacja: 16.03.2009

7 marca 2009 r. weszła w życie ustawa z 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (DzU nr 18, poz. 97). Wprowadziła ona korzystne dla przedsiębiorców zmiany dotyczące zasad przeprowadzania kontroli. »

W lutym przybyło bezrobotnych

Aktualizacja: 12.03.2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2009 r. 10,9% i w porównaniu do stycznia 2009 r. wzrosła o 0,4 punktu procentowego. »

Nowe miejsca pracy na wsi dzięki unijnym pieniądzom

Aktualizacja: 11.03.2009

Rolnicy w tym roku mogą ubiegać się o pieniądze unijne na zakup nowych maszyn, uruchomienie działalności nierolniczej na wsi czy zalesianie gruntów. Po raz pierwszy można starać się też o środki na tworzenie nowych miejsc pracy na wsi. »

Nowy warunek wypłaty dodatku i zapomogi z tytułu urodzenia dziecka

Aktualizacja: 10.03.2009

Od 1 listopada 2009 r., przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. »

Funkcjonariusze wybiorą wariant emerytury

Aktualizacja: 09.03.2009

Funkcjonariusze pracujący już w służbach mundurowych, ale nie mający jeszcze 15-letniego stażu pracy, będą musieli do końca czerwca przyszłego roku wybrać wariant zasad emerytalnych, jakim będą podlegać - poinformował wicepremier i minister MSWiA Grzegorz Schetyna. »

Zwrot kosztów przejazdu do ZUS

Aktualizacja: 06.03.2009

Osoba wezwana przez ZUS na wizytę u lekarza orzecznika lub na komisję lekarską może otrzymać z ZUS zwrot kosztów przejazdu. »

Sejm przyjął weto prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych

Aktualizacja: 06.03.2009

Sejm przyjął w czwartek weto prezydenta do ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych. »

Prezydent: być może potrzebne czasowe uelastycznienie prawa pracy

Aktualizacja: 05.03.2009

Być może w czasach kryzysu są potrzebne jakieś formy uelastycznienia prawa pracy, ale jedynie przejściowo i niejako pod kontrolą związków zawodowych - powiedział w środę prezydent Lech Kaczyński. »

Pogarszają się perspektywy dla rynku pracy

Aktualizacja: 05.03.2009

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości zatrudnienia i o stopie bezrobocia, w lutym po raz kolejny z rzędu wzrósł, co oznacza zagrożenie wzrostem bezrobocia - podał instytut BIEC. »

Projekt ustawy o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 02.03.2009

W dniach 4 - 6 marca br. zbiera się Sejm. w porządku dziennym obrad zaplanowane jest pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o praktykach absolwenckich. »

Do prezydenta trafiło ponad 1300 listów od "mundurówki"

Aktualizacja: 04.03.2009

Ponad 1300 listów od przedstawicieli formacji służb mundurowych podległych MSWiA - głównie policjantów - wpłynęło do Kancelarii Prezydenta w związku z propozycjami zmian w ich systemach emerytalnych - poinformowało BBN. »

Obowiązki bhp - zmiana przepisów

Aktualizacja: 02.03.2009

Ostatnia nowelizacja przepisów Kodeksu pracy spowodowała sporo zamieszania w zakresie obowiązków bhp pracodawcy. Posłowie już pracują nad zmianą kontrowersyjnych przepisów. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »