| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Protest związkowców w Warszawie

Aktualizacja: 26.03.2009

Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" - związkowcy, m.in. z Sierpnia 80, będą demonstrować dziś w Warszawie. Przed gmachami resortów zdrowia i gospodarki zaprotestują przeciw antypracowniczej - ich zdaniem - polityce rządu, przejawiającej się np. uelastycznianiem prawa pracy i cięciami inwestycji. »

Kopacz: badania cytologiczne i mammograficzne nie obciążą pracodawców

Aktualizacja: 26.03.2009

Badania cytologiczne i mammograficzne będą przeprowadzane w ramach programów profilaktycznych finansowanych z resortu zdrowia i nie obciążą pracodawców - zapewniła w środę minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Górnicy zadecydują w referendum o strajku

Aktualizacja: 25.03.2009

65-tysięczna załoga największej górniczej spółki - Kompanii Węglowej - zdecyduje dziś w związkowym referendum o przystąpieniu do strajku w przypadku braku porozumienia z zarządem w sprawie wysokości tegorocznych podwyżek płac. Do 24-godzinnego protestu miałoby dojść na początku kwietnia. Wcześniej, 12 marca, w ramach strajku ostrzegawczego kopalnie stanęły na dwie godziny. »

Zbliża się termin udzielenia zaległych urlopów wypoczynkowych

Aktualizacja: 25.03.2009

Zasadą jest, że urlop wypoczynkowy powinien zostać wykorzystany przez pracownika w roku, w którym pracownik nabył do niego prawo. Jednak często zdarza się, że pracownik nie wykorzystał urlopu w terminie określonym przepisami prawa pracy. W takim przypadku pracodawca powinien dopilnować, aby pracownik skorzystał z urlopu najpóźniej do końca marca następnego roku. »

Propozycja powołania zespołu ws. emerytur mundurowych

Aktualizacja: 24.03.2009

W sprawie założeń reformy systemu emerytur mundurowych pojawiła się propozycja powołania zespołu z udziałem wiceministrów oraz przedstawicieli związków zawodowych, który ma wypracować koncepcję kompromisu - poinformował PAP szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. »

Dodatek kombatancki

Aktualizacja: 19.03.2009

173,10 zł - tyle wynosi dodatek kombatancki do emerytury lub renty. »

Odsetki za zwłokę w przekazaniu składek do OFE

Aktualizacja: 19.03.2009

Wiadomo już, jaka będzie od 1 kwietnia br. wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazanych w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego. »

Dodatek do emerytury lub renty za tajne nauczanie

Aktualizacja: 19.03.2009

Kwota dodatku do emerytury lub renty za tajne nauczanie wynosi 173,10 zł. »

Świadczenia pieniężne przysługujące za pracę przymusową

Aktualizacja: 20.03.2009

Kwoty świadczenia pieniężnego przysługującego osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ogłasza w komunikacie Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. »

Najniższe renty i emerytury

Aktualizacja: 19.03.2009

Od 1 marca br. zmieniły się kwoty najniższej emerytury i renty oraz innych świadczeń określonych w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. »

Świadczenie pieniężne przysługujące żołnierzom zastępczej służby wojskowej

Aktualizacja: 19.03.2009

Żołnierzom zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianym w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych przysługuje świadczenie pieniężne. »

Ubezpieczenie wypadkowe od umów zlecenia

Aktualizacja: 18.03.2009

Resort pracy proponuje, aby pracodawcy obowiązkowo ubezpieczali od chorób i wypadków pracowników, których zatrudniają na umowę zlecenie. Związki zawodowe pomysł popierają. Zdaniem pracodawców natomiast może on graniczyć liczbę zleceń albo przynajmniej spowodować obniżenie wynagrodzeń. »

Wykaz prac wykonywanych przez co najmniej dwóch pracowników

Aktualizacja: 17.03.2009

Pracodawca ma obowiązek zapewnić wykonywanie prac, przy których istnieje możliwość wystąpienia szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego, przez co najmniej dwie osoby, w celu asekuracji. »

Kontrola legalności zatrudnienia przez PIP

Aktualizacja: 17.03.2009

Nieprawidłowości w zakresie legalności zatrudnienia i przestrzegania ustawy o instytucjach rynku pracy Państwowa Inspekcja Pracy wykryła w ponad połowie z blisko 36 tys. firm, skontrolowanych w drugiej połowie roku 2007 i 2008 - poinformowała Inspekcja. »

Pakiet działań antykryzysowych

Aktualizacja: 17.03.2009

NSZZ "Solidarność", pozostałe związki zawodowe oraz pracodawcy przedstawią rządowi wspólny pakiet działań antykryzysowych. Pakiet został przyjęty w dialogu autonomicznym partnerów społecznych reprezentowanych w trójstronnej komisji do spraw społeczno-gospodarczych. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza - Bezpiecznie i pewnie prowadzimy do celu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »