| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Nowa wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 07.04.2009

1 kwietnia 2009 r. weszło w życie rozporządzenie z 16 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków (DzU nr 43, poz. 350). Zmianie uległa wysokość stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe dla poszczególnych grup działalności. »

Wydłużenie pracy funkcjonariuszy zwiększy odejścia ze służby

Aktualizacja: 07.04.2009

Wydłużenie z 15 do 25 lat minimalnego okresu służby funkcjonariuszy podległych MSWiA spowoduje, że więcej mundurowych odejdzie z pracy - uważa szef BBN Aleksander Szczygło, który w piątek spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych. »

Ogólnopolskie Badanie Motywacji – wstępne wyniki

Aktualizacja: 03.04.2009

Minął drugi miesiąc Ogólnopolskiego Badania Motywacji. Już niedługo będzie można zapoznać się z wynikami badania. A póki co, dotychczasowe wnioski w telegraficznym skrócie. »

Osoby bez pracy w co czwartym gospodarstwie domowym

Aktualizacja: 01.04.2009

Osoby bez pracy można spotkać w co czwartym gospodarstwie domowym; w porównaniu z ubiegłym rokiem, to wzrost o 4 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS. »

Podnoszenie kwalifikacji pracowników - niekonstytucyjny przepis

Aktualizacja: 02.04.2009

Niekonstytucyjny jest sposób wydania rozporządzenia do Kodeksu pracy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników - uznał Trybunał Konstytucyjny. Uchylony przepis straci moc za rok. »

Państwo zapłaci składki kobiet na urlopie macierzyńskim

Aktualizacja: 03.04.2009

Kobiety, które na urlopie macierzyńskim podejmą dodatkową pracę albo założą własną firmę, nie będą musiały płacić składek emerytalno-rentowych - zakłada znowelizowana ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, którą uchwalił Sejm. »

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych

Aktualizacja: 02.04.2009

Możliwość tworzenia spółdzielni socjalnych przez organizacje pozarządowe i samorząd oraz zwiększenie wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem przewiduje nowelizacja ustawy o spółdzielniach socjalnych, którą w czwartek uchwalił Sejm. »

Aktywizacja niepełnosprawnych studentów na rynku pracy

Aktualizacja: 01.04.2009

6 kwietnia przedstawiciele polskich uczelni spotkają się w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem akademickich programów aktywizacji niepełnosprawnych studentów. »

Projekt zmian zasad dorabiania emerytów mundurowych

Aktualizacja: 01.04.2009

Emerytury i renty mundurowych z niepełną wysługą lat, dorabiających do emerytury od 70 do 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia, będą obniżone nie więcej niż o 25 proc. - przewiduje projekt nowelizacji, dotyczący emerytur służb mundurowych. »

Umorzenie składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS

Aktualizacja: 01.04.2009

Całkowite umorzenie zaległych składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS - zarówno za okres urlopu macierzyńskiego, jak i wychowawczego - przewiduje projekt ustawy jednogłośnie przyjęty w środę przez sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. »

Rząd o propozycjach działań antykryzysowych

Aktualizacja: 01.04.2009

Rząd pozytywnie odniósł się do propozycji działań antykryzysowych uzgodnionych przez pracodawców i związki zawodowe. To ważny sygnał, który pokazuje, że w tych trudnych czasach możemy liczyć na konstruktywny i owocny dialog trójstronny – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Minister chce, by OFE wzięły udział w prywatyzacji

Aktualizacja: 01.04.2009

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad chce, by otwarte fundusze emerytalne zaangażowały się w prywatyzację państwowych firm. »

Nowe kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

Aktualizacja: 31.03.2009

Od dzisiaj obowiązują nowe wysokości jednorazowych odszkodowań wypłacanych przez ZUS na podstawie przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. »

Nowe przepisy pogorszą sytuację kobiet?

Aktualizacja: 31.03.2009

Uzależnienie wypłaty "becikowego" od przedstawienia zaświadczenia, że matka pozostawała pod opieką lekarza może negatywnie odbić się na sytuacji kobiet ciężarnych - uważa Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. »

Zmiana czasu z zimowego na letni – rozliczenie wynagrodzeń

Aktualizacja: 30.03.2009

Pracownikom, którzy pracowali w nocy z 28 na 29 marca i w związku z przestawieniem czasu zimowego na letni nie wypracowali obowiązującego ich wymiaru czasu pracy, nie można obniżyć wynagrodzenia. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Saveinvest Sp. z o.o.

http://www.grunttozysk.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »