| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nagroda za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę pracy

Nagroda za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę pracy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) po raz pierwszy ufunduje nagrodę dla twórcy najlepszego filmu dokumentalnego poruszającego tematykę zdrowego i bezpiecznego miejsca pracy.

Autor zwycięskiego filmu otrzyma 8 tys. euro, a nagrodzony materiał zostanie zaprezentowany podczas 52 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (DOK Leipzig).

Jukka Takala, dyrektor EU-OSHA, podkreśla konieczność działania na rzecz zmniejszenia wypadków w miejscu pracy. „Każdego roku w  Unii Europejskiej  odnotowuje się znaczny wzrost  liczby nieszczęśliwych wypadków w miejscu pracy. Z tego powodu popieram nagrodę  za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę bezpieczeństwa miejsc pracy. Niewątpliwie jest to inicjatywa dzięki  której zwiększy  się świadomość Europejczyków w  tej jakże ważnej kwestii”.   

Jury nagrodzi film dokumentalny, który najtrafniej przedstawi problem funkcjonowania człowieka w zmieniającym się środowisku pracy, skutki zmian ekonomicznych oraz spróbuje odpowiedzieć na pytania: „Co dzieje się, gdy ludzie nie radzą sobie w pracy?”, „Jak globalizacja wpłynęła na prawa pracowników?”, „Jak świat radzi sobie z nieustannie wzrastającą liczbą migrantów podejmujących pracę?”

Filmy nominowane do nagrody zostaną wybrane spośród blisko 1800 filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku. Dyrektor Festiwalu, Claas Danielsen mówi: „Filmy prezentowane w ramach festiwalu w swoim założeniu poruszają problematykę społeczną. W szybko zmieniającym się, zglobalizowanym świecie problematyka pracy porusza wielu twórców filmowych. Cieszę się, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wspiera tak ważny problem życia społecznego”.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Biernacki

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK