| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Roszczenia pracowników "porzuconych" przez pracodawcę

Aktualizacja: 07.09.2009

W Sejmie znajduje się projekt nowelizacji ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. »

Ustawowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń do likwidacji?

Aktualizacja: 03.09.2009

Wskaźnik wzrostu wynagrodzeń powinien być ustalany w przedsiębiorstwach, między pracodawcami a zakładowymi związkami zawodowymi, a nie odgórnie. Takie stanowisko ustalili pracodawcy i związkowcy z Komisji Trójstronnej. »

Niepełnosprawne dzieci - dochód uprawniający do zasiłku

Aktualizacja: 03.09.2009

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku postanowił skierować do Trybunału Konstytucyjnego pytanie prawne, dotyczące zgodności z Konstytucją RP niektórych zapisów ustawy o świadczeniach rodzinnych. »

Zgoda na wzrost płac

Aktualizacja: 03.09.2009

Związek Nauczycielstwa Polskiego podpisał dzisiaj, tj. 3 września, porozumienie z rządem dotyczące wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w 2010 roku. Tym samym wyraził zgodę na propozycję premiera, by płace nauczycieli wzrosły w przyszłym roku tylko raz, o 7 proc., we wrześniu. »

Nowe zasady odbywania stażu przez bezrobotnych

Aktualizacja: 03.09.2009

Minister Pracy wydała rozporządzenie regulujące warunki odbywania stażu przez bezrobotnych. Jego przepisy wprowadzają m.in. ograniczenie liczby bezrobotnych jednocześnie odbywających staż u danego organizatora stażu. »

Wnioski o umorzenie składek ZUS

Aktualizacja: 02.09.2009

Osoby, które prowadziły działalność gospodarczą a równocześnie przebywały na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym mogą składać wnioski o umorzenie składek na ubezpieczenia społeczne. »

W drugiej połowie roku może wzrosnąć bezrobocie

Aktualizacja: 02.09.2009

Bezrobocie w drugiej połowie 2009 r. może wzrosnąć, bo w sierpniu wzrósł Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) - prognozują analitycy z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). »

Czy czeka nas nowelizacja kodeksu pracy?

Aktualizacja: 02.09.2009

W Sejmie trwają prace nad kolejną nowelizacją kodeksu pracy. Proponowane zmiany zmierzają do uproszczenia zasad wydawania świadectw pracy oraz wykonywania wstępnych badań lekarskich. »

W 2010 r. tylko jedna podwyżka wynagrodzeń

Aktualizacja: 01.09.2009

W 2010 r. nie będzie dwóch podwyżek dla nauczycieli, w styczniu i we wrześniu, ale jedna 7-procentowa we wrześniu - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). »

Najnowsze komunikaty Prezesa ZUS

Aktualizacja: 01.09.2009

Od dzisiaj, tj. od 1 września 2009 r., zmieniła się m.in. wysokość zasiłku pogrzebowego. »

Nowe przepisy o przyznawaniu zasiłku dla bezrobotnych

Aktualizacja: 31.08.2009

10 września wejdzie w życie rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu przyznawania zasiłku dla bezrobotnych, stypendium i dodatku aktywizacyjnego. »

"ZUS dla Ciebie" - nowy program telewizyjny

Aktualizacja: 01.09.2009

Dzisiaj, 1 września, na antenie TVP1 rusza program telewizyjny "ZUS dla Ciebie". »

Wniosek o objęcie ubezpieczeniem emerytalno-rentowym - zmiana terminu

Aktualizacja: 31.08.2009

Od jutra, tj. od 1 września, osoby, które chcą dobrowolnie kontynuować ubezpieczenia emerytalne i rentowe, będą mogły do nich przystąpić w dowolnym, dogodnym dla siebie terminie. »

Bezrobocie nie powinno przekroczyć 13 proc.

Aktualizacja: 28.08.2009

Zakładamy, że bezrobocie w Polsce w latach kryzysu nie powinno przekroczyć 13 proc. - powiedział premier Donald Tusk. Dodał, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni rząd przedstawi parametry dotyczące przyszłorocznego budżetu. »

"Zorganizowani mają lepiej!"

Aktualizacja: 28.08.2009

Solidarność chce przeprowadzić w przyszłym tygodniu akcję pod hasłem "Zorganizowani mają lepiej!". Ma ona służyć promocji związku. W jej ramach na ulicach wielu miast będą rozdawane informatory oraz ulotki "S". »

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »