| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pracodawcy i związkowcy będą pracować nad pakietem antykryzysowym

Pracodawcy i związkowcy będą pracować nad pakietem antykryzysowym

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na posiedzeniu Komisji Trójstronnej zapewnił pracodawców i związki zawodowe, że będą mogli brać pełny udział w pracach w parlamencie nad pakietem antykryzysowym.

Pawlak zaproponował też, aby przedstawiciele strony społecznej w najbliższych dniach zebrali się w zespołach eksperckich i wypracowali wspólne stanowisko w tej kwestii. "Takie uzgodnienia znacznie usprawnią prace nad projektem" - powiedział.

Po zakończeniu obrad prezydium Komisji Trójstronnej minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że elementy pakietu dotyczące elastycznego czasu pracy, umów na czas określony oraz dofinansowania szkoleń pracowników, na pewno wejdą w życie przed wakacjami.

Związkowcy zażądali od rządu równoczesnych prac, obok prac parlamentarnych, nad socjalnymi elementami pakietu, takimi jak negocjacyjny system wynagrodzeń, czy zasady dochodzenia w najbliższych latach do płacy minimalnej na poziomie 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Pakiet antykryzysowy to zmiany przede wszystkim w prawie pracy, które w połowie marca zaproponowali pracodawcy i pracownicy. Większość z nich ministerstwo pracy przełożyło na projektu ustawy, który w ubiegłym tygodniu przyjął rząd. Zmiany dotyczą m.in. zawierania umów na czas określony, elastycznego czasu pracy i dofinansowania dla firm, które znalazły się w kłopotach finansowych.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK