| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Decyzja o tym, czy znajdą się dodatkowe środki na podwyżki dla pracowników cywilnych wojska zostanie podjęta między 25 a 31 maja, po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym - zapowiedział szef MON Bogdan Klich.

Związkowcy z NSZZ Pracowników Wojska są zniecierpliwieni. W czwartek wysłali do ministra finansów Jacka Rostowskiego pismo, w którym zwrócili się o wyjaśnienie kwestii dotyczących ich wynagrodzeń. Wystąpili też do władz stolicy o wyrażenie zgody na zorganizowanie 18, 19, 20, 25, 26 i 27 maja pikiety przed siedzibą resortu. Prawo zabrania pracownikom wojska strajku, dlatego rozważają taką formę protestu.

Szef MON spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych pracowników wojska w środę. W najbliższych dniach mają być prowadzone kolejne rozmowy,

"Rozmawialiśmy o aktualnych możliwościach finansowych MON. Przypomniałem stronie związkowej, że podwyżki, które zostały przyznane pracownikom cywilnym wojska z końcem kwietnia tego roku, to są te, do których zobowiązuje mnie prawo, czyli odpowiednio 3,9 proc. i 2 proc." - powiedział Klich dziennikarzom w czwartek.

"Oczywiście, że jest to wzrost niewielki, bo na poziomie ok. 90 zł brutto, ale próbowałem uświadomić związkowcom, że tegoroczny budżet MON jest budżetem trudnym, bardzo trudnym" - dodał minister.

Klich zapewnił związkowców, że "zrobi wszystko, by dodatkowe środki na wynagrodzenia się znalazły". Decyzja ma zapaść po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym. "To jest ten sam tort; jest pytanie jak uda się go pokroić. Jeżeli uda się skłonić przemysł obronny do większych ustępstw, to wtedy część środków będę mógł przeznaczyć na wynagrodzenia dla pracowników cywilnych" - powiedział szef MON.

Według szacunków związkowców, w Polsce jest ok. 70 tys. pracowników wojska, z czego ok. 50 tys. to pracownicy sfery budżetowej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK