| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Decyzja o tym, czy znajdą się dodatkowe środki na podwyżki dla pracowników cywilnych wojska zostanie podjęta między 25 a 31 maja, po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym - zapowiedział szef MON Bogdan Klich.

Związkowcy z NSZZ Pracowników Wojska są zniecierpliwieni. W czwartek wysłali do ministra finansów Jacka Rostowskiego pismo, w którym zwrócili się o wyjaśnienie kwestii dotyczących ich wynagrodzeń. Wystąpili też do władz stolicy o wyrażenie zgody na zorganizowanie 18, 19, 20, 25, 26 i 27 maja pikiety przed siedzibą resortu. Prawo zabrania pracownikom wojska strajku, dlatego rozważają taką formę protestu.

Szef MON spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych pracowników wojska w środę. W najbliższych dniach mają być prowadzone kolejne rozmowy,

"Rozmawialiśmy o aktualnych możliwościach finansowych MON. Przypomniałem stronie związkowej, że podwyżki, które zostały przyznane pracownikom cywilnym wojska z końcem kwietnia tego roku, to są te, do których zobowiązuje mnie prawo, czyli odpowiednio 3,9 proc. i 2 proc." - powiedział Klich dziennikarzom w czwartek.

"Oczywiście, że jest to wzrost niewielki, bo na poziomie ok. 90 zł brutto, ale próbowałem uświadomić związkowcom, że tegoroczny budżet MON jest budżetem trudnym, bardzo trudnym" - dodał minister.

Klich zapewnił związkowców, że "zrobi wszystko, by dodatkowe środki na wynagrodzenia się znalazły". Decyzja ma zapaść po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym. "To jest ten sam tort; jest pytanie jak uda się go pokroić. Jeżeli uda się skłonić przemysł obronny do większych ustępstw, to wtedy część środków będę mógł przeznaczyć na wynagrodzenia dla pracowników cywilnych" - powiedział szef MON.

Według szacunków związkowców, w Polsce jest ok. 70 tys. pracowników wojska, z czego ok. 50 tys. to pracownicy sfery budżetowej.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK