| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Decyzja o podwyżkach świadczeń rodzinnych

Decyzja o podwyżkach świadczeń rodzinnych

Rząd podejmie we wtorek decyzję o podwyżkach świadczeń rodzinnych. Między resortem pracy i resortem finansów istnieją rozbieżności dotyczące progów dochodowych, w oparciu o które ma być liczony zasiłek - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak.

"Resort finansów chce, żeby progi były wyższe, a ja chcę żeby były niższe. Może zatrzymamy się w połowie drogi" - powiedziała Fedak.

Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos poinformowała PAP, że konsultacje z ministerstwem pracy ciągle trwają.

"Do czasu ich zakończenia na posiedzeniu Rady Ministrów nie będziemy tej sprawy komentować. Nie mamy zwyczaju prowadzić takich konsultacji za pośrednictwem mediów" - powiedziała Kobos.

Jak podała w poniedziałek "Gazeta Prawna", o ponad 40 proc. mają wzrosnąć zasiłki rodzinne dla 3,5 miliona osób.

Z dokumentów, do których dotarła "GP", wynika, że resort pracy i polityki społecznej domaga się ponad 20-proc. podwyżki progu dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych i 40-proc. podwyżki podstawowego świadczenia, tj. zasiłku rodzinnego. Zabiega też o wzrost większości dodatków do zasiłku oraz zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK