| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bezrobotne małżeństwa otrzymają pomoc w spłacie kredytu hipotecznego

Bezrobotne małżeństwa otrzymają pomoc w spłacie kredytu hipotecznego

Jeżeli pracę straci tylko jedno z małżonków, to rodzina nie dostanie od państwa pożyczki na spłatę kredytu hipotecznego; będzie ona udzielana, gdy bez pracy będą obydwoje - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak.

Minister nie zgodziła się z wątpliwościami związków zawodowych i pracodawców, że pieniądze z Funduszu Pracy nie powinny być przeznaczane na spłatę kredytów hipotecznych.

"Celem Funduszu jest pomoc osobom, które straciły pracę, a tych w najbliższych miesiącach będzie coraz więcej" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa NSZZ "Solidarność" Marta Pióro.

Ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich Adam Ambrozik podkreślił, że "Funduszu Pracy nie należy uszczuplać z powodu dopłat do kredytów".

"Rząd chce wydawać pieniądze niezgodnie z celami Funduszu, a jednocześnie proponuje, żeby pracodawcy płacili do niego wyższe składki. Tego nie akceptujemy " - powiedział Ambrozik.

Minister Fedak stwierdziła, że "decyzja o tym, że pieniądze na pomoc w spłacie kredytów mają pochodzić z Funduszu Pracy zapadła wtedy, gdy Fundusz otrzymał 500 mln zł z prywatyzacji".

"Pieniądze na spłatę kredytów nie będą więc pochodzić wprost od pracodawców" - wyjaśniła.

Dodała, że "nie obawia się, iż w związku ze wzrostem bezrobocia i potrzebą jego subsydiowania, w funduszu może zabraknąć pieniędzy". "Mamy pieniądze z lat ubiegłych, kiedy było duże zatrudnienie i nie trzeba było subsydiować bezrobocia. Cieszy nas też, że obecnie wpływy ze składek są realizowane regularnie. Obecnie jest to 26,5 proc. wpłat planowanych na cały rok" -powiedziała Fedak.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK