| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Urzędy i samorządy zatrudnią więcej osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 13.07.2011

Projekt nowelizacji ustaw o służbie cywilnej, o pracownikach urzędów państwowych i pracownikach samorządowych wprowadza zasadę pierwszeństwa w zatrudnieniu dla osób niepełnosprawnych w urzędach. Na wczorajszej debacie w Sejmie poparły go wszystkie kluby parlamentarne. »

Brak porozumienia w sprawie wysokości płacy minimalnej w 2012 r.

Aktualizacja: 12.07.2011

Na posiedzeniu Komisji Trójstronnej, które odbyło się 11 lipca br. nie doszło do zawarcia porozumienia w sprawie wysokości płacy minimalnej na 2012 rok w wysokości, jaką zaproponował rząd, czyli 1500 zł. Propozycja rządowa uzyskała akceptację ze strony pracodawców; wyższe oczekiwania co do wzrostu minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku miała strona związkowa. »

Zmiana ustawy o emeryturach i rentach z FUS

Aktualizacja: 11.07.2011

Nowelizacja, zaproponowana przez prezydenta, wprowadza przepisy umożliwiające ponowne ustalenie wysokości emerytury dla emerytów, którzy równocześnie pobierają emeryturę oraz korzystają z prawa kontynuowania zatrudnienia u tego samego pracodawcy. »

Ponad tysiąc firm zarejestrowanych przez internet

Aktualizacja: 11.07.2011

Według danych Ministerstwa Gospodarki w pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, który umożliwia rejestrację firmy przez internet, zarejestrowało się w ten sposób ponad tysiąc przedsiębiorców. »

Prognozowana stopa bezrobocia w czerwcu

Aktualizacja: 11.07.2011

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podało, że szacunkowa stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc. Oznacza to, że w porównaniu z majem spadła o 0,4 pkt proc. »

Nowe wzory deklaracji i informacji przekazywanych do PFRON

Aktualizacja: 08.07.2011

Od 1 lipca br. pracodawcy zobowiązani do ponoszenia opłat na PFRON z tytułu niezatrudniania niepełnosprawnych a także pracodawcy zwolnieni z tego obowiązku powinni składać deklaracje oraz informacje do PFRON na nowych drukach. »

Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad zatrudniania skazanych

Aktualizacja: 07.07.2011

Nowelizacja rozporządzenia, która weszła w życie 6 lipca br. dotyczy zmiany zasad wynagradzania skazanych zatrudnionych przy pracach porządkowych oraz pomocniczych wykonywanych na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej. »

Negocjacje ws. reformy emerytur mundurowych

Aktualizacja: 07.07.2011

Rządowo-związkowy zespół obradował wczoraj po raz kolejny nad założeniami do reformy systemu emerytur mundurowych. Zmiany mają prowadzić m.in. do wydłużenia aktywności zawodowej służb podległych MSWiA i żołnierzy. »

Związkowcy będą lepiej chronieni przed zwolnieniem – zmiana Kodeksu pracy

Aktualizacja: 06.07.2011

4 lipca br. prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, dzięki której związkowcy zatrudnieni w swoich zakładach na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia, będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy. »

Wypowiedzenie konwencji o zakazie pracy nocnej kobiet

Aktualizacja: 05.07.2011

Prezydent podpisał ustawę wypowiadająca konwencję o zakazie pracy nocnej kobiet zatrudnionych w przemyśle. Zapisy konwencji są bowiem sprzeczne z prawem unijnym i przepisami dotyczącymi równego traktowania kobiet i mężczyzn. »

Pracodawca zbada trzeźwość pracownika

Aktualizacja: 05.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. pracodawca może zlecić badanie stanu trzeźwości pracownika w razie podejrzenia, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Dotychczas takie badanie mogło zostać przeprowadzone tylko na żądanie pracownika. »

ZUS weryfikuje umowy o pracę nakładczą

Aktualizacja: 04.07.2011

Przedsiębiorcy, którzy w przeszłości zawarli dla pozoru umowę o pracę nakładczą muszą się liczyć z koniecznością zapłaty zaległych składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej – poinformował ZUS. »

Obowiązują już nowe przepisy o przekształceniach szpitali

Aktualizacja: 05.07.2011

Ustawa o działalności leczniczej, której przepisy weszły w życie 1 lipca zakłada, że samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały pokrywać ich ujemne wyniki finansowe. »

Sejm za nowelizacją ustawy o zatrudnieniu socjalnym

Aktualizacja: 30.06.2011

Przyjęte dziś przez Sejm zmiany dotyczą zasad powoływania i działania Centrów Integracji Społecznej. »

Zmiana rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych

Aktualizacja: 30.06.2011

Rząd zatwierdził projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przedłożony przez resort pracy. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Biernacki

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »