| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Pracownicy nie będą zwalniani wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego – projekt nowej ustawy

Aktualizacja: 11.09.2012

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z podwyższeniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn - projekt z 30 sierpnia 2012 r. – została skierowana do uzgodnień zewnętrznych. Podstawowe zmiany wprowadzane nową ustawą mają polegać na wyeliminowaniu z systemu prawnego tych rozwiązań, które nakazują, bądź dopuszczają rozwiązanie stosunku pracy z pracownikiem tylko dlatego, że osiągnął on wiek emerytalny. Jako zasadę przyjęto, iż przepisy przewidujące możliwość zwolnienia z pracy wraz z osiągnięciem określonego wieku - najczęściej 60 i 65 lat - powinny być uchylone. »

56 proc. pracodawców nie będzie zwalniać, 70 proc. - nie da podwyżek

Aktualizacja: 07.09.2012

Ponad połowa pracodawców w Polsce - 56 proc. - zapowiedziało, że w nadchodzących sześciu miesiącach zatrudnienie w ich firmach nie ulegnie zmianie, a 70 proc. nie planuje podwyżek ani obniżek wynagrodzenia - wynika z badania agencji Randstad. »

Szacunkowa stopa bezrobocia w sierpniu 12,4 proc.

Aktualizacja: 07.09.2012

Ze wstępnych szacunków wynika, że stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 12,4 proc. - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że oznacza to wzrost o 0,1 pkt proc. wobec lipca br. »

Kosiniak-Kamysz: będziemy promować politykę senioralną

Aktualizacja: 06.09.2012

Promowanie polityki senioralnej będzie naszą odpowiedzią na wyzwania starzejącej się Polski, starzejącej się Europy - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. »

Projekt budżetu: 13-proc. bezrobocie na koniec tego roku

Aktualizacja: 06.09.2012

W projekcie budżetu na 2013 r. rząd zakłada, że na koniec tego roku stopa bezrobocia rejestrowanego osiągnie 13 proc. i utrzyma się na tym poziomie w końcu następnego roku. Projekt opublikowało w czwartek Ministerstwo Finansów. »

Premier: uelastycznić prawo pracy; wyeliminować "śmieciówki"

Aktualizacja: 06.09.2012

Premier Donald Tusk opowiedział się za uelastycznieniem prawa pracy, ale również za eliminowaniem najbardziej szkodliwych form tzw. umów śmieciowych. Zapowiedział, że poruszy te kwestie w swoim wystąpieniu w Sejmie planowanym na przełom września i października. »

Kosiniak-Kamysz: musimy przywrócić w Polsce szacunek do pracy

Aktualizacja: 06.09.2012

Musimy przywrócić w Polsce szacunek do pracy - mówił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz do uczestników VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu. »

Pracodawcy RP: sytuacja na rynku pracy będzie się pogarszać

Aktualizacja: 06.09.2012

Dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP Piotr Rogowiecki o projektu przyszłorocznego budżetu, zgodnie z którym deficyt ma wynieść nie więcej niż 35,6 mld zł, wzrost gospodarczy - 2,2 proc., dochody zaplanowano na kwotę 299,18 mld zł, wydatki - na 334,78 mld zł: »

Od 1 stycznia 2013 r. przy wizycie lekarskiej wystarczy PESEL

Aktualizacja: 05.09.2012

Od 1 stycznia 2013 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która umożliwi sprawdzenie przez internet, czy pacjent ma uprawnienia do takich świadczeń. Zgodnie z ustawą pacjent w przychodni będzie musiał podać jedynie numer PESEL, aby można było zweryfikować, czy jest ubezpieczony. »

Firmy boją się telepracy

Aktualizacja: 05.09.2012

Pomimo tego, że telepraca jest uregulowana w Kodeksie pracy już od pięciu lat, nadal jest rzadko stosowana w polskich firmach. »

Wskaźnik Rynku Pracy w sierpniu wzrósł

Aktualizacja: 03.09.2012

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, w sierpniu wzrósł lekko wobec poprzedniego miesiąca, co może sugerować pogorszenie warunków na rynku pracy - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. »

Startuje kampania PIP na rzecz bezpieczeństwa na budowach

Aktualizacja: 31.08.2012

3 września rozpocznie się czwarta edycja kampanii społecznej Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) na rzecz przeciwdziałania wypadkom w budownictwie. Informacje ukażą się w telewizji, radiu i internecie. »

Eurostat: stopa bezrobocia w eurolandzie - 11,3 proc.

Aktualizacja: 31.08.2012

Stopa bezrobocia w strefie euro w lipcu tego roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 11,3 proc. wobec 11,3 proc. w czerwcu, po korekcie - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. »

ZUS przeprowadzi postępowanie powypadkowe osób zatrudnionych na umowę uaktywniającą

Aktualizacja: 31.08.2012

Rozszerzony został krąg podmiotów osób zaliczanych do prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, w stosunku do których - zgodnie z ustawą z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych - postępowanie powypadkowe przeprowadza ZUS, o osoby wykonujące pracę na podstawie umowy uaktywniającej, o której mowa w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. »

Od 2013 r. lekarzy i lekarzy dentystów będą obowiązywać nowe egzaminy końcowe

Aktualizacja: 31.08.2012

Wprowadzone zostały lekarski egzamin końcowy (LEK) i lekarsko-dentystyczny egzamin końcowy (LDEK) w miejsce lekarskiego egzaminu państwowego (LEP) i lekarsko-dentystycznego egzaminu państwowego (LDEP). Nowe egzaminy będą obowiązywały od 2013 r. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »