| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Gdzie najlepiej pracować? Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2013

Aktualizacja: 26.03.2013

Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce ogłaszana jest przez Instytut Great Place to Work®. 20 marca 2013 r. została ogłoszona już po raz piąty. Sprawdź, gdzie jest najlepiej pracować w Polsce. »

E-deklaracje ułatwiają rozliczenie z fiskusem

Aktualizacja: 25.03.2013

Oszczędność czasu, ale także możliwość uniknięcia błędów. To główne zalety internetowego rozliczenia się z fiskusem. E-deklaracje cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. »

Dla Polaków coraz mniej ważna wysokość pensji. Liczy się stabilność firmy i perspektywy zatrudnienia

Aktualizacja: 25.03.2013

Kryzys gospodarczy zmienił priorytety polskich pracowników. Od wysokiej pensji, która jeszcze dwa lata temu była najważniejszym kryterium wyboru pracy, dziś pracownicy bardziej cenią stabilną sytuację firmy. Kolejne kryterium to bezpieczeństwo zatrudnienia. Wysokość wynagrodzenia Polscy pracownicy, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Award 2013 wymienili dopiero na piątym miejscu. »

Wskaźnik waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego

Aktualizacja: 25.03.2013

Z Obwieszczenia Prezesa ZUS w sprawie wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w II kwartale 2013 r. wynika, że wskaźnik waloryzacji dla II kwartału 2013 r. wynosi 105,5 %. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie

Aktualizacja: 22.03.2013

Prezes GUS ogłosił przeciętne miesięczne wynagrodzenie bez wypłat nagród z zysku oraz przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw włącznie z wypłatami z zysku. »

Miesięczna informacja o bezrobociu rejestrowanym w Polsce w lutym 2013 roku

Aktualizacja: 22.03.2013

W lutym 2013 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia. »

Zrezygnujmy z doby pracowniczej

Aktualizacja: 22.03.2013

Obecna definicja doby pracowniczej utrudnia racjonalną organizację czasu pracy. W efekcie pracodawcy ponoszą duże koszty i nie zgadzają się na ustalenie ruchomego czasu pracy, na czym z kolei bardzo zależy pracownikom, którzy dzięki temu mogą łączyć obowiązki zawodowe z życiem prywatnym i rodzinnym - uważa PKPP Lewiatan. »

Pracownicy 50+ potrzebują rozsądnego wsparcia

Aktualizacja: 25.03.2013

Eksperci Pracodawców RP sceptycznie odnoszą się do pomysłu związków zawodowych, dotyczącego przyznawania pracownikom powyżej 50. roku życia dodatkowych dni wolnych, których koszty musieliby pokryć pracodawcy. – Wejście w życie propozycji w tej formie może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych – ostrzegają eksperci Pracodawców RP. »

Odpisz 1% przy rozliczaniu podatku

Aktualizacja: 21.03.2013

Przy rozliczaniu podatku za ubiegły rok warto pamiętać odpisaniu 1 procentu na rzecz organizacji pożytku publicznego. »

Niższe stawki za nadgodziny - propozycja Lewiatana

Aktualizacja: 26.03.2013

Lewiatan proponuje niższe stawki za nadgodziny. Poprzez obniżenie stawek za nadgodziny, które są w naszym kraju zbyt wysokie w porównaniu z innymi państwami, zmniejszymy koszty pracy i zwiększymy liczbę nowo tworzonych miejsc pracy - uważa PKPP Lewiatan. »

Kwiecień 2013: 900 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickich

Aktualizacja: 26.03.2013

Resort ma rozdysponować 900 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickich. Kwiecień 2013 r. to termin przekazania uczelniom informacji o wysokości dotacji na ten cel. Największe uniwersytety mogą dostać nawet kilkadziesiąt milionów złotych. »

Ratunek dla zniechęconych poszukiwaniem pracy

Aktualizacja: 21.03.2013

Przybywa osób, których poszukiwania pracy nie przynoszą żadnych rezultatów. W sytuacji długotrwałego i bezskutecznego szukania zatrudnienia może warto zainteresować się sprzedażą bezpośrednią. »

Będzie strajk Solidarności

Aktualizacja: 20.03.2013

Będzie strajk generalny na Śląsku a później, być może w całym kraju. »

Bezrobotni: składka ważniejsza od pracy

Aktualizacja: 20.03.2013

Powiat nyski znalazł receptę na fikcyjnych bezrobotnych. Jeśli wdroży ją rząd, zyskają wszyscy - pisze "Rzeczpospolita". »

Resort pracy: ponad 3 mld złotych na walkę z bezrobociem, m.in. wśród młodych

Aktualizacja: 20.03.2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w tym roku blisko 3,3 mld złotych dla powiatowych urzędów pracy na aktywizację bezrobotnych. Ze wsparcia będą mogli skorzystać w dużej mierze młodzi ludzie, którym resort pracy pomaga rozpocząć karierę zawodową poprzez program „Młodzi na rynku pracy”. W ciągu kilku miesięcy ubiegłego roku skorzystało z niego 3 tysiące osób przed 30. rokiem życia. Ale urzędy pracy będą się skupiać również na wparciu dla bezrobotnych rodziców i osób 50+. »

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Wybranowski

Adwokat, specjalista z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »