| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Polska gospodarka wraca na stabilne tory

Aktualizacja: 14.08.2013

Zdaniem Pracodawców RP polska gospodarka wraca na stabilne tory. Zaobserwować można spadek bezrobocia oraz wzrost PKB. »

Kolejny miesiąc spadku bezrobocia

Aktualizacja: 06.08.2013

Jak podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, lipiec jest kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wyraźny spadek bezrobocia. Do tego pozytywnego zjawiska, przyczyniło się między innymi zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. »

Prognozowana fala upadłości grozi zwiększeniem bezrobocia

Aktualizacja: 06.08.2013

Według szacunków w 2014 roku na rynku będzie o 1/3 mniej firm niż w 2011 roku. Kolejna fala upadłości bynajmniej nie wpłynie na zwiększenie miejsc pracy. Możliwy jest wzrost bezrobocia. »

PIP przypomina o obowiązkach pracodawców w czasie upałów

Aktualizacja: 19.08.2013

Państwowa Inspekcja pracy przypomina pracodawcom o ich szczególnych obowiązkach wobec pracowników, w czasie wysokich temperatur. Do obowiązków tych należy między innymi zapewnienie wody pitnej oraz dbanie o sprawność i czystość urządzeń klimatyzacyjnych. »

Wzrost bezrobocia wpływa na budżet NFZ i sytuację ubezpieczonych

Aktualizacja: 05.08.2013

Spowodowany między innymi wzrostem bezrobocia, spadek wpływów do budżetu NFZ, poskutkował negatywnym w skutkach dla ubezpieczonych pacjentów planem finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2014 rok. »

Prezydent RP podpisał ustawę o elastycznym czasie pracy

Aktualizacja: 05.08.2013

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w dniu wczorajszym ustawę o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz ustawy o związkach zawodowych, popierając tym samym wprowadzenie elastycznego czasu pracy. Nowelizacja ta ułatwi organizacje czasu pracy. »

Więcej, lepiej płatnej pracy w wakacje

Aktualizacja: 02.08.2013

Sezon wakacyjny generuje nowe miejsca pracy. W związku z zapotrzebowaniem na sezonowych pracowników, pracodawcy kuszą ich nawet o 20-30 proc. wyższymi stawkami. W wakacje pojawia się nawet o 80 proc. więcej stanowisk pracy niż w miesiącach poza sezonem, większość z nich w turystyce i gastronomii. Mimo wszystko, Polacy często w poszukiwaniu wyższych zarobków, wyjeżdżają pracować za granicą. »

Coraz więcej skarg na utracone świadczenia pielęgnacyjne

Aktualizacja: 01.08.2013

Rośnie liczba skarg składanych do Rzecznika Praw Obywatelskich na utracone świadczenia pielęgnacyjne. Jest to wynikiem zmian wprowadzonych nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych, która to ograniczyła krąg podmiotów uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego oraz wprowadziła specjalny zasiłek opiekuńczy, którego przyznanie uzależnione jest od spełnienia określonego kryterium dochodowego. »

Sezon urlopowy sprzyja zatrudnianiu na zastępstwo

Aktualizacja: 01.08.2013

W sezonie urlopowym rośnie zapotrzebowanie na pracowników na zastępstwo. W niektórych branżach, brak pracowników nawet przez niedługi okres, może przysporzyć kłopotów, skąd biorą się liczne oferty pracy na zastępstwo, nawet na długo przed okresem urlopowym. Jest to szansa dla wielu bezrobotnych. Niejednokrotnie jest to szansa na pozostanie w firmie na stałe. »

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym

Aktualizacja: 31.07.2013

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) wpisuje się w cel strategii Europa 2020, którym jest ograniczenie liczby ludzi ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym w Europie o 20 mln do 2020 roku. Polska może otrzymać 40-60 mld euro rocznie. »

Zmniejszenie kosztów pracy rozwiązaniem dla systemu emerytalnego

Aktualizacja: 31.07.2013

Zmniejszenie kosztów pracy jest rozwiązaniem dla systemu emerytalnego. Emerytury z ZUS czy OFE będą niskie, trzeba więc sprawić, by Polacy mieli z czego oszczędzać na starość – uważa Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Może to zapewnić tylko obniżenie kosztów pracy. »

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego niezgodne z Konstytucją - TK

Aktualizacja: 30.07.2013

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego w postaci uprawnienia do wykonywania testów eksploatacyjnych urządzeń radiologicznych tylko po uzyskaniu certyfikatu Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia jest niezgodne z Konstytucją. »

Wrocław najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów

Aktualizacja: 30.07.2013

Wrocław jest najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów. Warszawa znajduje się dopiero na drugim miejscu, a Kraków na trzecim. »

Specjaliści i menadżerowie mają pracę

Aktualizacja: 29.07.2013

Specjaliści i menadżerowie mają pracę. Z danych firmy Antal International wynika, że mogą przebierać w ofertach pracy - najlepsi otrzymują ich 11 rocznie. W konsekwencji mają coraz większe wymagania wobec pracodawców. »

Przywileje związkowców będą ograniczone?

Aktualizacja: 26.07.2013

Przywileje związkowców będą ograniczone? Proponuje się m.in. likwidację związkowych etatów finansowanych rzez pracodawców. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK