| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy

Aktualizacja: 18.12.2013

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do uznania 24 grudnia za dzień wolny od pracy przez poszczególnych pracodawców. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie

Aktualizacja: 18.12.2013

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2013 r. »

Wzrost zatrudnienia w listopadzie

Aktualizacja: 17.12.2013

Wzrost zatrudnienia w listopadzie 2013 r. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego zatrudnienie wzrosło o 0,1 proc. »

Wigilia i prezenty dla pracowników a przychód

Aktualizacja: 16.12.2014

Czy Wigilia i prezenty dla pracowników stanowią przychód? Przedsiębiorcy przed obdarowaniem pracowników powinni sprawdzić, jak interpretuje to fiskus. Dla kontrahentów podarunek jest bowiem źródłem przychodu. »

Wypłata emerytur kapitałowych

Aktualizacja: 16.12.2013

Wypłata emerytur kapitałowych przez ZUS znajduje się na etapie przygotowania. Władze zakładu deklarują, że nie będzie zatrudniania nowych pracowników. Największymi wyzwaniami mają być: rozliczanie wszystkich kont i współpraca z OFE. »

Portal informacyjno-usługowy dla pracowników i beneficjentów pomocy społecznej od 2014 r.

Aktualizacja: 16.12.2013

Portal informacyjno-usługowy dla pracowników i beneficjentów pomocy społecznej będzie funkcjonował od początku 2014 r. W niektórych gminach prowadzony jest już pilotaż projektu. »

Czteroletni okres ochronny odstrasza pracodawców

Aktualizacja: 16.12.2013

Czteroletni okres ochronny odstrasza pracodawców. Firmy boją się zatrudniać osoby zbliżające się do wieku emerytalnego. »

Pozapłacowe benefity na Święta Bożego Narodzenia

Aktualizacja: 17.12.2013

Pozapłacowe benefity na Święta Bożego Narodzenia to m.in. dofinansowanie wypoczynku, sportu i kultury, a także różnego rodzaju bony, kupony rabatowe i karty przedpłacone. Z prognoz firmy Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że rynek firmowych podarunków, podobnie jak różnorodność jego oferty, rośnie i będzie rósł z każdym rokiem. »

Przepisy prawa pracy barierą w rozwoju przedsiębiorstw

Aktualizacja: 16.12.2013

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa pracy są główną barierą administracyjną w rozwoju przedsiębiorstw. Problem to jego częste zmiany i niejednoznaczne interpretacje, także wynikające z przepisów koszty pracy, np. obciążenia w postaci składek ZUS czy wynagrodzeń chorobowych. »

Projekt ustawy o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r.

Aktualizacja: 13.12.2013

Projekt ustawy o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r. był wczoraj (12 grudnia 2013 r.) przedmiotem drugiego czytania podczas drugiego dnia 56. posiedzenia Sejmu. »

Pracodawcy podnoszą wynagrodzenia

Aktualizacja: 13.12.2013

Pracodawcy podnoszą wynagrodzenia. Rośnie liczba pracodawców zamierzających podnieść pensje. Najwięcej podwyżek planowanych jest w przemyśle, a najmniej w branży budowlanej. Z drugiej strony więcej firm planuje zwolnienia. »

Kobiety coraz częściej na wysokich stanowiskach

Aktualizacja: 12.12.2013

Polski rynek pracy coraz bardziej docenia kobiety jako pracowników. Dotyczy to także kluczowych stanowisk w firmach. Na różnorodność płci zatrudnionych stawiają głównie korporacje, dostrzegając, że pozytywnie przekłada się ona zarówno na styl zarządzania, jak i wewnętrzne zasady w firmie. »

Co czwarty bezrobotny ma ukończone 50 lat - pomoc w aktywizacji zawodowej

Aktualizacja: 12.12.2013

Co czwarty bezrobotny w Polsce ma ukończone 50 lat. To pół miliona osób. Pomóc w ich aktywizacji zawodowej mają wchodzące od nowego roku zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. »

Ustawa o zmianach w systemie emerytalnym - debata Senatu

Aktualizacja: 12.12.2013

Ustawa o zmianach w systemie emerytalnym była wczoraj (11 grudnia 2013 r.) przedmiotem debaty Senatu. Znowelizowana ustawa przewiduje m.in. dobrowolność przekazywania nowych składek do OFE, obniżkę pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym. »

Jedna procedura dla cudzoziemców o zezwolenie na pracę i pobyt w kraju od 1 maja 2014 r.

Aktualizacja: 13.12.2013

Jedna procedura dla cudzoziemców o zezwolenie uprawniające do pracy i pobytu w kraju będzie funkcjonować od 1 maja 2014 r. Była przedmiotem prac Sejmu podczas 56. posiedzenia. Sejm rozpatrzył stanowisko Senatu dotyczące ustawy o cudzoziemcach. Podczas drugiego dnia posiedzenia Sejmu ustawa o cudzoziemcach została uchwalona. »

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK