| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

II edycja Konferencji „Biznes Bez Ściemy”

Aktualizacja: 16.11.2015

Zapraszamy na II edycję Konferencji "Biznes bez ściemy", która odbędzie się 15 maja 2014 r. w Businessman Institute w Warszawie. »

Prawa do dodatkowej emerytury w innym kraju

Aktualizacja: 16.04.2014

Parlament Europejski przyjął projekt przepisów umożliwiający pracownikom, którzy przeprowadzili się z jednego kraju UE do innego, zachowanie prawa do dodatkowej emerytury. »

Ułatwienia w korzystaniu z praw przysługujących mobilnym pracownikom

Aktualizacja: 15.04.2014

Rada UE przyjęła projekt dyrektywy w sprawie środków ułatwiających korzystanie z praw przyznanych pracownikom w kontekście swobodnego przepływu pracowników. Dyrektywa ta nie nakłada nowych uprawnień, a ułatwia dochodzenie praw aktualnie przysługujących mobilnym pracownikom. »

Minimalne wynagrodzenie za pracę przy umowach cywilnoprawnych

Aktualizacja: 15.04.2014

Zdaniem Konfederacji Lewiatan ustalenie minimalnego poziomu wynagrodzenia przy umowach cywilnoprawnych nie jest właściwe. Jakich argumentów przeciwko wprowadzeniu minimalnego wynagrodzenia od umów cywilnoprawnych używa Konfederacja Lewiatan? »

Pracodawcy o długości umów terminowych

Aktualizacja: 14.04.2014

Pracodawcy przedstawili swoje wspólne stanowisko w zakresie umów terminowych. Uważają oni, iż maksymalny czas trwania umów terminowych powinien wynosić 48 miesięcy. Stanowisko to wyraziła Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. »

Urzędy pracy skuteczniejsze po nowelizacji

Aktualizacja: 14.04.2014

Ustawa reformująca urzędy pracy została już przyjęta przez senat i teraz czeka na podpis Prezydenta. Ustawa ta ma przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia. »

Pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych

Aktualizacja: 11.04.2014

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych, poprzez zagrożenie dla wykonywania usług ochrony na rzecz naszego wojska. »

Prace nad dyrektywą ws. pracowników delegowanych dobiegają końca

Aktualizacja: 11.04.2014

W tym tygodniu Parlament Europejski zagłosuje nad dyrektywą ws. delegowania pracowników. Przyjęcie dyrektywy będzie miało korzystny wpływ na polskie firmy, delegujące swoich pracowników do pracy za granicą. »

Młodzi zamieniają korporacje na własne firmy

Aktualizacja: 11.04.2014

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na własny biznes po zdobyciu doświadczenia w korporacji. Zamiast dużego stresu i pracy na cudzy rachunek, wolą tworzyć własne firmy. »

Senat opowiedział się za przywróceniem wsparcia opiekunom osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 11.04.2014

Senat opowiedział się niemalże jednogłośnie za przywróceniem wparcia finansowego opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych. Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta. »

Senat przyjął reformę urzędów pracy

Aktualizacja: 11.04.2014

Senat przyjął reformę urzędów pracy, która zakłada nowe formy wsparcia, profilowanie pomocy dla bezrobotnych oraz wynagradzanie pracowników urzędów pracy w zależności od osiąganych wyników. »

HR na szpilkach Katowice, 8 maja 2014 r.

Aktualizacja: 10.04.2014

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia HR na szpilkach tym razem do Katowic, już 8 maja 2014 r. »

Firmy częściej zapewniają opiekę medyczną członkom rodzin pracowników

Aktualizacja: 10.04.2014

Coraz więcej firm zapewnia opiekę medyczną członkom rodzin swoich pracowników. pracowników. Poprawa w taki sposób komfortu życia pracowników wpływa również ich efektywność. »

UE chce walczyć z pracą na czarno

Aktualizacja: 09.04.2014

Komisja Europejska zapowiedziała wzmocnioną walkę ze zjawiskiem pracy na czarno. Ma temu pomóc stworzenie europejskiej platformy współpracy między państwami członkowskimi. »

Już 707 firm wprowadziło elastyczny czas pracy

Aktualizacja: 09.04.2014

Jak wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy już 707 firm wprowadziło elastyczny czas pracy. System ten jest popularny głównie wśród dużych przedsiębiorców, zatrudniających od 50 do 249 osób »

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK