| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

XIX Kongres Kadry. Kierunek: Innowacje 7-9 maja 2014 r.

Aktualizacja: 17.04.2014

Zapraszamy na XIX Kongres Kadry. Kierunek: Innowacje, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2014 r. w Warszawie. »

Nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych

Aktualizacja: 17.04.2014

Nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych zostały przyjęte przez Parlament Europejski. Mają poprawić ochronę pracowników delegowanych w UE. »

Wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń zwiastunem ożywienia gospodarczego

Aktualizacja: 17.04.2014

Zgodnie z komunikatami GUS w marcu nastąpił wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń. Zdaniem Pracodawców RP jest to obraz ożywienia gospodarczego. O ile wzrósł poziom zatrudnienia i wynagrodzeń? »

Świadczenia pozapłacowe na Wielkanoc

Aktualizacja: 17.04.2014

Coraz więcej pracodawców przyznaje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe na Wielkanoc. Czy oznacza to, że polski rynek staje się powoli rynkiem pracownika? Jakie świadczenia motywujące otrzymują pracownicy? »

Płace zarządców nieruchomości komercyjnych i menedżerów projektów bez zmian

Aktualizacja: 16.04.2014

Płace zarządców nieruchomości komercyjnych i menedżerów projektów pozostaną na razie bez zmian. Jest to skutek dużej konkurencji na rynku. »

II edycja Konferencji „Biznes Bez Ściemy”

Aktualizacja: 16.11.2015

Zapraszamy na II edycję Konferencji "Biznes bez ściemy", która odbędzie się 15 maja 2014 r. w Businessman Institute w Warszawie. »

Prawa do dodatkowej emerytury w innym kraju

Aktualizacja: 16.04.2014

Parlament Europejski przyjął projekt przepisów umożliwiający pracownikom, którzy przeprowadzili się z jednego kraju UE do innego, zachowanie prawa do dodatkowej emerytury. »

Ułatwienia w korzystaniu z praw przysługujących mobilnym pracownikom

Aktualizacja: 15.04.2014

Rada UE przyjęła projekt dyrektywy w sprawie środków ułatwiających korzystanie z praw przyznanych pracownikom w kontekście swobodnego przepływu pracowników. Dyrektywa ta nie nakłada nowych uprawnień, a ułatwia dochodzenie praw aktualnie przysługujących mobilnym pracownikom. »

Minimalne wynagrodzenie za pracę przy umowach cywilnoprawnych

Aktualizacja: 15.04.2014

Zdaniem Konfederacji Lewiatan ustalenie minimalnego poziomu wynagrodzenia przy umowach cywilnoprawnych nie jest właściwe. Jakich argumentów przeciwko wprowadzeniu minimalnego wynagrodzenia od umów cywilnoprawnych używa Konfederacja Lewiatan? »

Pracodawcy o długości umów terminowych

Aktualizacja: 14.04.2014

Pracodawcy przedstawili swoje wspólne stanowisko w zakresie umów terminowych. Uważają oni, iż maksymalny czas trwania umów terminowych powinien wynosić 48 miesięcy. Stanowisko to wyraziła Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. »

Urzędy pracy skuteczniejsze po nowelizacji

Aktualizacja: 14.04.2014

Ustawa reformująca urzędy pracy została już przyjęta przez senat i teraz czeka na podpis Prezydenta. Ustawa ta ma przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia. »

Pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych

Aktualizacja: 11.04.2014

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych, poprzez zagrożenie dla wykonywania usług ochrony na rzecz naszego wojska. »

Prace nad dyrektywą ws. pracowników delegowanych dobiegają końca

Aktualizacja: 11.04.2014

W tym tygodniu Parlament Europejski zagłosuje nad dyrektywą ws. delegowania pracowników. Przyjęcie dyrektywy będzie miało korzystny wpływ na polskie firmy, delegujące swoich pracowników do pracy za granicą. »

Młodzi zamieniają korporacje na własne firmy

Aktualizacja: 11.04.2014

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na własny biznes po zdobyciu doświadczenia w korporacji. Zamiast dużego stresu i pracy na cudzy rachunek, wolą tworzyć własne firmy. »

Senat opowiedział się za przywróceniem wsparcia opiekunom osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 11.04.2014

Senat opowiedział się niemalże jednogłośnie za przywróceniem wparcia finansowego opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych. Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Duże Odszkodowania

Kancelaria odszkodowawcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »