| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Wypoczynkowy > Dofinansowanie urlopu wypoczynkowego pracowników

Dofinansowanie urlopu wypoczynkowego pracowników

W samorządowym zakładzie budżetowym największe dofinansowanie urlopu wypoczynkowego otrzymują pracownicy, którzy są zatrudnieni na niepełnych etatach, dla których zakład jest jednym z kilku pracodawców, a ich sytuacja ekonomiczna jest niezła (radca prawny, inspektor ds. bhp). Czy w regulaminie zfśs może znaleźć się zapis, że wysokość kwoty dofinansowania do wypoczynku jest uzależniona jedynie od dochodu uzyskiwanego przez pracownika zakładu?

Najprawdopodobniej, jak wynika z okoliczności podanych w pytaniu, radca prawny, który sporządził regulamin zfśs samorządowego zakładu budżetowego, dostosował zasady określające wysokość dofinansowania do wczasów pod gruszą do swojej sytuacji, gdzie przy zatrudnieniu na niepełnym etacie i proporcjonalnie niższym wynagrodzeniu, braku uwzględniania dochodów z zatrudnienia w innych zakładach oraz dobrej sytuacji finansowej, korzystne dla niego było uwzględnianie wysokości dochodów uzyskiwanych wyłącznie w samorządowym zakładzie budżetowym.

Prawidłowo samorządowy zakład budżetowy powinien bezwzględnie zróżnicować wysokość wypłacanych świadczeń z zfśs pracownikom zakładu, uwzględniając ich wysokość od kryterium dochodowego całej rodziny pracownika, a nie wyłącznie od dochodu brutto uzyskiwanego w zakładzie.

Dodatkowo samorządowy zakład budżetowy zobowiązany jest do zmiany swojego wewnętrznego regulaminu zfśs, uwzględniając w nim zasady i zapisy, które nie będą sprzeczne z ogólnymi przepisami w zakresie działalności socjalnej organizowanej przez zakład pracy.

Zasady udzielania urlopu wypoczynkowego

Podstawa prawna:

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Fedorowska

psycholog, mediator. Kancelaria Mediacyjna „Primum Consensus”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK