| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Wychowawczy > Jak powrócić z urlopu wychowawczego?

Jak powrócić z urlopu wychowawczego?

Niedługo kończy mi się urlop wychowawczy. W czasie mojego pobytu na urlopie zaszły duże zmiany firmie m in. powstały nowe działy i nowe stanowiska. Czy po powrocie do pracy pracodawca musi zatrudnić mnie na stanowisku, które zajmowałam przed pójściem na urlop. 

Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku.

Jeśli nie jest to możliwe pracodawca musi znaleźć stanowisko pracy równorzędne do zajmowanego przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego przez Panią lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym.

Zobacz: Urodzenie dziecka na bezrobotnym – porada

Jeśli chodzi o kwestie finansowe związane z powrotem do pracy. Prawo pracy uregulowało również tą kwestię. Wynagrodzenie, jakie pracownik powracający do pracy po urlopie wychowawczym otrzymał, nie może być niższe od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem.

Podstawa prawna: Art. 186 (4) Kodeksu pracy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Samir Kayyali

Doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym; obecnie prowadzi własną praktykę podatkową; doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w międzynarodowych podmiotach świadczących usługi doradcze, jak i polskich kancelariach prawnych i podatkowych; jego praktyka obejmuje w szczególności restrukturyzację grup kapitałowych w celu osiągnięcia optymalizacji podatkowej, sporządzanie dokumentacji w zakresie cen transferowych oraz bieżące doradztwo w podatkach dochodowych oraz podatku VAT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK