| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Przerwanie urlopu > Czy otrzymam pieniądze za przesunięcie urlopu?

Czy otrzymam pieniądze za przesunięcie urlopu?

Planowałam urlop na koniec czerwca. Jednak mój szef stwierdziła, że moja obecność w pracy jest niezbędna. Czy mogę domagać, się zwrotu pieniędzy za przygotowania do urlopu. 

Jeśli chodzi o kwestie dopuszczalności przesunięcia terminu urlopu pracownika, to pracodawca ma do tego prawo. W przypadku kiedy nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenie pracy zakładu, pracodawca może przesunąć pracownikowi termin urlopu.

Przepisy prawa pracy nie przewidują wprost obowiązku zwrotu pracownikowi poniesionych przez niego wydatków na wypoczynek.

Zobacz: Co może spowodować przesunięcie urlopu wypoczynkowego?

Pracodawca powinien zwrócić koszty wyjazdu pracownikowi w razie odwołania go z urlopu. Analogicznie przepisy te stosuje się do sytuacji przesunięcia terminu urlopu.

Pracodawca powinien pokryć koszty związane bezpośrednio z przesunięciem terminu urlopu. Do takich kosztów zaliczymy:

  • opłatę za wczasy,
  • bilety,
  • koszty imprez kulturalnych i rozrywkowych, w których miał brać udział pracownik.

Podstawa prawna: Art. 164 par.2, 167 par. 2 Kodeksu pracy

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy pracodawca zwróci mi koszty przesuniętego urlopu?
Czy pracodawca zwróci mi koszty przesuniętego urlopu?

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowo- Akcyjna - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK