| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Macierzyński > Czy mogę skrócić urlop macierzyński?

Czy mogę skrócić urlop macierzyński?

Urodziłam dziecko, mały dobrze się chowa, a ja chce jak najszybciej wrócić do pracy. Czy istniej możliwość skrócenia urlopu macierzyńskiego. 

Prawo pracy przewiduje możliwość rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego.

Pracownica może zrezygnować z części urlopu macierzyńskiego po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni tego urlopu.

Zobacz: Powrót do pracy po macierzyńskim

Aby wrócić do pracy po skorzystaniu z 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, będzie pani musiała najpóźniej na siedem dni przed przystąpieniem do pracy złożyć pracodawcy pisemny wniosek w sprawie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego.

W przypadki, kiedy kobieta rezygnuje z części przysługującego jej urlopu, pozostałą część urlopu może wykorzystać ojciec dziecka.

Podstawa prawna: Art. 180 par. 5 i 6 Kodeksu pracy

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wcześniejszy powrót do pracy z urlopu macierzyńskiego.
Wcześniejszy powrót do pracy z urlopu macierzyńskiego.

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK