| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia społeczne > Ubezp. emerytalne i rentowe > ZUS czy OFE - deklaracja do 31 lipca 2014 r.

ZUS czy OFE - deklaracja do 31 lipca 2014 r.

Co wybrać - ZUS czy OFE? Każdy ubezpieczony powinien złożyć deklarację do 31 lipca 2014 r. Jak złożyć zgodę na odprowadzanie składki emerytalnej do OFE?

Ważne terminy!

Osoby chcące zostać klientami OFE powinny do dnia 31 lipca 2014 roku wypełnić deklarację, a następnie przekazać ją do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kolejnym terminem, w którym będzie można zmienić decyzję jest 2016 rok. Potrzebne dokumenty są dostępne w oddziałach ZUS i urzędach skarbowych, a także na stronach internetowych instytucji rządowych, np. ministerstwa Pracy i Finansów.

Zobacz również serwis: Emerytury i renty

Wypełnienie i złożenie deklaracji

Wypełnienie deklaracji jest proste i wymaga wpisania jedynie danych osobowych, adresowych, numeru PESEL wraz z podaniem funduszu, do którego się zapisuje lub w którym się pozostaje.

Deklarację można złożyć w oddziale ZUS osobiście, wysłać drogą pocztową lub elektroniczną przez system ePUAP. Ostatnia z możliwości dostępna jedynie dla osób posiadają zaufany profil czyli tych, którzy zarejestrowali się w serwisie ePUAP, a dane potwierdzili w określonym urzędzie. Stąd też w celu przyspieszenia procedur i uniknięcia formalności, osobom nie mającym założonego konta poleca się osobiste składanie deklaracji.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK