REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wojsko

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zrównanie wynagrodzeń oraz warunków pozapłacowych policjantów i żołnierzy. Wiceminister Szczepański (MSWiA): Nie mielibyśmy wtedy problemu z chęcią przechodzenia między jedną, a drugą służbą

Zdaniem Wiesława Szczepańskiego, wiceministra z MSWiA, być może najlepszą rzeczą byłoby zrównanie warunków finansowych (wynagrodzeń) ale także pozapłacowych policjantów i żołnierzy, zwłaszcza w początkowym okresie służby. Bo dziś wielu policjantów chce przejść do służby wojskowej, wiedząc, że są w niej trochę lepsze warunki płacowe i pozapłacowe.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Jakie uprawnienia ma pracownik odbywający służbę wojskową?

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest jedną z form czynnej służby wojskowej. Pracownik odbywający dobrowolną służbę wojskową znajduje się pod ochroną, dzięki której ma zapewnioną pracę po zakończeniu służby. Na czym polega ta ochrona?

Siły zbrojne. Pracodawca ma prawo do zwrotu kosztów zastępstwa za żołnierza pełniącego służbę wojskową

Pracodawcy zatrudniający pełniących służbę żołnierzy rezerwy i obrony terytorialnej mają prawo do zwrotu kosztów poniesionych z tytułu zatrudnienia pracowników na zastępstwo. Zwrot kosztów następuje na wniosek pracodawcy.

Pracownik idzie do wojska – obowiązki pracodawcy

Kiedy pracownik idzie do wojska, przepisy prawne nakładają na pracodawcę obowiązki pozwalające na łączenie służby z pracą na etacie. Kiedy pracodawca wypłaca odprawę? Kiedy udziela urlopu bezpłatnego? Czy może zwolnić pracownika będącego żołnierzem?

Wojskowe Targi Służby i Pracy – sprawdź, co da ci wojsko

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie oraz w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.

Kolejna edycja "Ferii z WOT"

W sobotę w pięciu województwach rozpoczyna się kolejna edycja "Ferii z WOT". Ochotnicy podczas przerwy w nauce przejdą szkolenie podstawowe kończące się przysięgą – poinformował rzecznik Dowództwa WOT mjr Witold Sura.

Przyszedł ten moment, w którym kobiety na stanowiskach dowódczych nie są niczym dziwnym

Major Katarzyna Lachowicz jest pierwszą kobietą, która objęła stanowisko dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Na początku przyszłego roku będzie dowodzić XII zmianą PKW w Rumunii, którą tworzą żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej. Ich celem jest m.in. wzmocnienie wojsk sojuszniczych na południowo-wschodniej flance NATO.

Kampania rekrutacyjna do Wojska Polskiego m.in. na autobusach i tramwajach

Reklamy, będące częścią kampanii rekrutacyjnej do Wojska Polskiego, pojawiły się m.in. na wybranych autobusach i tramwajach Zarządu Transportu Metropolitalnego. Kampania, oparta o grafiki na zewnątrz pojazdów i plakaty oraz rekruterów wewnątrz, ma potrwać do 30 listopada.

Emerytura z systemu wojskowego czy powszechnego? Wojskowi muszą wybrać.

Czy możliwe jest jednoczesne pobieranie przez wojskowych emerytury z powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych i z wojskowego systemu emerytalnego? Czy możliwy jest zbieg uprawnień emerytur z dwóch różnych systemów? Czym zajmują się wojskowe biura emerytalne?

Służba wojskowa sposobem na unikanie zwolnień z pracy

Część zatrudnionych wykorzystuje nowe przepisy o służbie wojskowej, by zyskać ochronę przed rozwiązaniem umowy o pracę. Ułatwiają to nieprecyzyjne regulacje.

Służba w WOT a praca

Coraz większą popularnością cieszą się Wojska Obrony Terytorialnej. Z danych WOT wynika, że prawie 57% terytorialsów to osoby czynne zawodowo, 19% jest jeszcze w trakcie studiów, a dla pozostałych służba w WOT stanowi jedyne źródło dochodu. Jakie obowiązki względem pracodawców mają terytorialsi oraz na jakie przywileje mogą liczyć, aby połączenie pracy ze służbą w wojsku było możliwe?

Nowe zasady doliczania pracy cywilnej do emerytury wojskowej i mundurowej

Projekt nowelizacji tzw. ustawy zaopatrzeniowej poparty przez sejmowe komisje. Celem tego projektu jest uregulowanie zasad doliczania pracy cywilnej do emerytury mundurowej i wojskowej. Sprawdź kogo obejmą nowe przepisy.

Ćwiczenia wojskowe – czy pracownik może być z nich zwolniony?

Pracownik odbywający ćwiczenia wojskowe niejednokrotnie obawia się, że nieobecność w pracy będzie miała konsekwencje w stosunku do jego zatrudnienia i wynagrodzenia. Często zdarzają się także sytuacje, w których nie może w nich uczestniczyć. Czy taka osoba może się zwolnić z obowiązku odbywania ćwiczeń?

Ustawa o obronie Ojczyzny - przepisy dotyczące prawa pracy

Ustawa o obronie Ojczyzny zawiera również przepisy dotyczące prawa pracy. Jakie przepisy powinien poznać pracodawca i pracownik?

Powołanie do wojska a praca

Powołanie do wojska – jak wpływa na pracę? Pracownik powołany do służby wojskowej niejednokrotnie obawia się, że powołanie będzie miało konsekwencje w stosunku do jego zatrudnienia i wynagrodzenia. Czy te obawy są uzasadnione? Czy powołanie do wojska wpływa na uprawnienia pracownika?

Ile zarabia żołnierz zawodowy w 2020 i 2021 r.?

Ile zarabia żołnierz zawodowy w 2020 i 2021 r.? Wynagrodzenie żołnierza składa się z uposażenia zasadniczego (którego wysokość zależy od stopnia wojskowego) i dodatków. Praca żołnierza oznacza szybszą emeryturę, co jest na pewno atrakcyjne w tym zawodzie. Najniższe uposażenie ma szeregowy, a najwyższe generał. Sprawdź, jakie to kwoty.

REKLAMA