| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: pracownik samorządowy

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracownik samorządowy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracownik samorządowy.

Odprawa emerytalna od dwóch pracodawców

Aktualizacja: 17.12.2008

Nasz pracownik jest zatrudniony równocześnie w dwóch zakładach pracy, w naszej gminnej bibliotece na 1/2 etatu i w gimnazjum jako nauczyciel w pełnym wymiarze. Od 1 września pracownik przechodzi na emeryturę nauczycielską - bez względu na wiek. Równocześnie poinformował nas, że chce rozwiązać umowę o pracę z biblioteką. W związku z rozwiązaniem umowy z gimnazjum pracownik otrzyma odprawę emerytalną z Karty Nauczyciela. Spełnia tam wymagane kryteria. Czy drugi zakład pracy - biblioteka może wypłacić pracownikowi odprawę emerytalną? Moim zdaniem pracownik nie nabył u nas prawa do odprawy emerytalnej. Pracownik nie ma prawa do emerytury w związku z zatrudnieniem w naszym zakładzie, bo ma dopiero 58 lat. »

Czy staż absolwencki podlega wliczeniu do okresu pracy

Aktualizacja: 08.12.2008

Prowadzę kadry w urzędzie gminy. Nasza pracownica przed podjęciem u nas pracy odbywała staż absolwencki. Dysponuje zaświadczeniem o odbyciu tego stażu podpisany przez starostę. Czy staż absolwencki podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy prawo do dodatku stażowego? »

Odprawa rentowa dla pracowników samorządowych

Aktualizacja: 18.12.2008

Z zatrudnioną w naszej szkole woźną rozwiązujemy umowę o pracę w związku z przejściem na rentę inwalidzką. Pracownica ta ma dopiero 9 lat stażu pracy. Przepisy dotyczące pracowników samorządowych przyznają im najniższą odprawę - w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia - po 10 latach pracy. Czy w tej sytuacji powinniśmy jej wypłacić odprawę rentową w wysokości określonej przez Kodeks pracy? »

Pracownik samorządowy

Aktualizacja: 29.01.2009

Pracownik samorządowy przez pierwsze 2 miesiące 2007 r. był zatrudniony w jednostce samorządowej. Od marca 2007 r. w trybie art. 7a ustawy o pracownikach samorządowych został przeniesiony służbowo do innej jednostki samorządowej. Powstaje problem, który pracodawca ma mu wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za pierwsze 2 miesiące pracy w 2007 r. - ten dotychczasowy czy ten, do którego pracownik został przeniesiony? »

Wcześniejsza emerytura dla pracownika samorządowego

Aktualizacja: 29.01.2009

Pracuję jako pracownik samorządowy mianowany od 26 lat. W grudniu 2008 r. skończę 60 lat, czy będę mógł wówczas przejść na emeryturę? »

Świadczenie pieniężne dla urzędnika państwowego

Aktualizacja: 29.01.2009

Moje pytanie dotyczy świadczenia pieniężnego wypłacanego urzędnikowi państwowemu mianowanemu po reorganizacji lub likwidacji urzędu. W ostatnim okresie urząd, w którym byłam zatrudniona, uległ reorganizacji i rozwiązano ze mną stosunek pracy. Do czasu podjęcia nowej pracy przez okres 6 miesięcy będę mogła pobierać świadczenie pieniężne przewidziane w ustawie. Czy okres pobierania tego świadczenia będzie wliczał się do stażu pracy i czy od tego świadczenia odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne? »

Odprawa emerytalna a świadczenie urlopowe

Aktualizacja: 29.01.2009

W dniu 31 lipca br. przechodzę na emeryturę nauczycielską po wykorzystaniu w naturze 35 dni roboczych urlopu wypoczynkowego (placówka nieferyjna). Złożyłam wniosek do dyrektora o wypłatę świadczenia urlopowego, którego mi odmówiono, uzasadniając to faktem, że takie świadczenie mi się nie należy, ponieważ w związku z przejściem na emeryturę naliczono już mi odprawę emerytalną. Czy pracodawca postąpił zgodnie z obowiązującymi przepisami? »

Czy dozorca w szkole podlega przepisom dotyczącym pracowników ochrony

Aktualizacja: 05.12.2008

Jestem zatrudniony na stanowisku dozorcy w szkole. Pracuję na ogół 5 dni w tygodniu po 8 godzin. Mam wątpliwości co do mojego czasu pracy, jak również wielu uprawnień. Czy mają do mnie zastosowanie przepisy dotyczące pracowników ochrony? - pyta Czytelnik z Olkusza. »

Urlop zdrowotny nauczyciela

Aktualizacja: 17.12.2008

Dyrektor szkoły odmówił mi udzielenia urlopu zdrowotnego, uzasadniając to faktem, że wymagany okres zatrudnienia obejmował również pracę w szkole niepublicznej. Czy pracodawca ma rację? - pyta Czytelniczka z Gdańska. »

Uprawnienia nauczyciela

Aktualizacja: 05.12.2008

W roku szkolnym 2007/2008 zostałem zobowiązany przez organ prowadzący szkołę do uzupełniania etatu w innej placówce. Jaki jest mój status i czy zachowuję wszystkie uprawnienia? Czy mogę mieć przydzielone godziny ponadwymiarowe? - pyta Czytelnik z Krakowa. »

Nagrody jubileuszowe dla pracowników samorządowych i nauczycieli

Aktualizacja: 31.12.2008

W jaki sposób ustalić prawo do nagrody jubileuszowej pracownika (nauczyciela)? Co jest wliczane do okresu uprawniającego do tej nagrody? »

Jak uzyskać mianowanie na urzędnika Służby Cywilnej

Aktualizacja: 10.12.2008

Tegoroczny egzamin na urzędnika mianowanego odbędzie się już 21 czerwca. Termin składania zgłoszeń upływa 31 maja. Przyjmuje je Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. »

Opłacanie składek na ubezpieczenie to za mało

Aktualizacja: 30.12.2008

Z faktu opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i możliwości korzystania z określonych świadczeń nie można wyciągać wniosku, że taki stosunek prawny może być uznany za równoważny do stosunku pracy, służby czy innego zaliczanego do wysługi lat. »

Czy okres służby wojskowej podlega wliczeniu do stażu pracy

Aktualizacja: 31.12.2008

Prowadzę kadry w urzędzie gminy. Nasz obecny pracownik przed odbyciem zasadniczej służby wojskowej nigdzie nie pracował. Bezpośrednio po odbyciu tej służby przez ponad rok także nie był nigdzie zatrudniony. Czy w tym przypadku okres służby wojskowej podlega wliczeniu do okresu uprawniającego do dodatku stażowego? »

Dyrektor na dłużej niż trzy miesiące

Aktualizacja: 10.12.2008

Osoba, która wygrała konkurs na stanowisko kierownicze w Służbie Cywilnej, nie może być zatrudniona na okres krótszy niż trzy miesiące. »

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »