| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Leksykon kadrowca > Oferta zatrudnienia

Oferta zatrudnienia

Oferta zatrudnienia – to propozycja zawarcia umowy złożona przez jedną ze stron drugiej stronie stosunku prawnego. Co do zasady, aby była skuteczna, powinna zawierać istotne postanowienia przyszłej umowy. Gdy oferent, tj. składający oświadczenie, nie oznaczył w niej terminu, w ciągu którego oczekuje odpowiedzi, to oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość przestaje wiązać, gdy nie zostanie przyjęta niezwłocznie. Gdy została złożona w inny sposób, przestaje wiązać z upływem czasu, w którym składający mógł w zwykłym toku czynności, a więc nie podejmując w tym celu specjalnych zabiegów, otrzymać odpowiedź wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia.

Pracodawca powinien na bieżąco informować powiatowy urząd pracy, właściwy ze względu na jego siedzibę, o wolnych miejscach zatrudnienia lub przygotowania zawodowego, tj. ma on obowiązek przedstawiać oferty pracy dotyczące zatrudnienia na konkretnych stanowiskach. W ofertach pracy nie można formułować wymagań dyskryminujących kandydatów ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, orientację seksualną, przekonania polityczne i wyznanie religijne lub ze względu na przynależność związkową.

Oferta zatrudnienia powinna wskazywać oznaczenie pracodawcy, opis stanowiska, na którym ma być zatrudniony przyszły pracownik, miejsce wykonywania pracy i wymagane kwalifikacje.

Pracodawca ma także obowiązek informować swoich pracowników w sposób przyjęty u niego o możliwości zatrudnienia w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy, a pracowników zatrudnionych na czas określony – o wolnych miejscach pracy.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK