| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Kodeks pracy > Urlopy pracownicze > Jak zlicza się staż urlopowy pracownika? (art. 154 (1))

Jak zlicza się staż urlopowy pracownika? (art. 154 (1))

Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy.


Podstawą do zaliczenia poprzedniego niezakończonego zatrudnienia może być oświadczenie pracownika o okresie jego pracy u drugiego pracodawcy. Może być nim także wydane przez pracodawcę zaświadczenie o pozostawaniu w równoległym zatrudnieniu z określeniem czasu jego trwania.

Pracownik w trakcie trwającego stosunku pracy może podjąć dodatkowe zatrudnienie u swojego lub innego pracodawcy. Dodatkowe zatrudnienie daje mu wszelkie uprawnienia pracownicze, w szczególności prawo do urlopu wypoczynkowego.

Zobacz: Jaki jest wymiar urlopu pracownika? (art.154)

Zasadą jest, że do okresu zatrudnienia wpływającego na wymiar urlopu wypoczynkowego wlicza się poprzednie zakończone okresy, jednak od zasady tej jest jeden wyjątek, stosowany w przypadku jednoczesnego, równoległego pozostawania w dwóch lub w większej liczbie stosunków pracy.

W przypadku jednoczesnego pozostawania w dwóch lub więcej stosunkach pracy wliczeniu podlega także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy.

Zobacz serwis: Wynagrodzenie

Podstawa prawna: Art. 154 1 Kodeksu pracy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK