| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Składniki wynagrodzenia > Wynagrodzenie urlopowe a świadczenie antykryzysowe

Wynagrodzenie urlopowe a świadczenie antykryzysowe

Czy bierzemy pod uwagę świadczenia antykryzysowe przyznane pracownikom, naliczając wynagrodzenie urlopowe?

Nie, od 3 listopada 2009 r. do podstawy wymiaru wynagrodzenia urlopowego nie wliczamy antykryzysowych świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub stypendiów z Funduszu Pracy należnych podwładnemu objętemu przestojem ekonomicznym bądź obniżonym wymiarem czasu pracy.

Takie subsydia płacowe dla załogi przedsiębiorców w przejściowych trudnościach finansowych przewiduje ustawa z 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców (DzU nr 125, poz. 1035).

Paragraf 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 8 października 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (DzU nr 174, poz. 1353) stanowi, że przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nie uwzględnia się należności przysługujących pracownikowi zgodnie z przepisami o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców w okresie objęcia go przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy.

Jest to związane z czasowym obowiązywaniem ustawy antykryzysowej do końca 2011 r. Przy obliczaniu wynagrodzenia i ekwiwalentu za wypoczynek uwzględniamy wyłącznie wynagrodzenie wypłacone przez pracodawcę z jego środków, pomijając subsydia pomocowe pochodzące z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Funduszu Pracy.

Narzędzia kadrowego

reklama

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »