| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Rozliczanie wynagrodzeń > Nieuchwalenie regulaminu wynagradzania nauczyciela

Nieuchwalenie regulaminu wynagradzania nauczyciela

Jestem dyrektorem jednostki obsługującej szkoły w dużej gminie na Mazowszu. Pomimo 2-miesięcznych negocjacji ze związkami zawodowymi do dnia dzisiejszego nie udało się uzgodnić treści regulaminu wynagradzania dla nauczycieli szkół i przedszkoli naszej gminy. Czy nadal można stosować przepisy regulaminu z 2007 r.?

RADA

W tej sytuacji regulamin wynagradzania z 2007 r. może być stosowany nie dłużej niż przez okres 2 miesięcy, tj. do 23 marca, gdyż ustawa budżetowa na rok 2008 dopiero została uchwalona.

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 30 ust. 6 ustawy z 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela na organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego nałożony został obowiązek określenia w drodze regulaminu m.in. wysokości dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy, a także szczegółowego sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe oraz za godziny doraźnych zastępstw.

Karta Nauczyciela szczegółowo uregulowała kwestie związane z nieuchwaleniem przez rady gminy regulaminu wynagradzania do 31 grudnia danego roku.

Jak wynika z art. 30 ust. 6b wymienionej ustawy, w przypadku nieuchwalenia do 31 grudnia danego roku regulaminu na kolejny rok kalendarzowy stosuje się regulamin obowiązujący w roku poprzednim, nie dłużej jednak niż przez okres 2 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy budżetowej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK