| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Rozliczanie wynagrodzeń > Czy nauczycielowi pobierającemu emeryturę przysługuje nagroda jubileuszowa

Czy nauczycielowi pobierającemu emeryturę przysługuje nagroda jubileuszowa

W naszej szkole zatrudniamy na podstawie umowy o pracę 62-letniego nauczyciela. Nauczyciel jest uprawniony do emerytury. We wrześniu br. upłynie mu 40 lat pracy zawodowej. Czy pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa?

Zarówno w przypadku nauczycieli, jak i pracowników samorządowych prawo do nagrody jubileuszowej jest uzależnione od ogólnego stażu pracy. Pracodawca wypłacając nagrodę musi uwzględnić zakończone okresy zatrudnienia u innych pracodawców (nie wlicza się okresów zatrudnienia trwających równolegle) oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (np. odbywanie służby wojskowej, pobieranie zasiłku dla bezrobotnych, stypendium w czasie stażu absolwenckiego czy praca w gospodarstwie rolnym).

Podstawa prawna

  • art. 921 Kodeksu pracy,
  • art. 104 ust. 1 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227),
  • art. 9 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157 poz. 1240 ze zm.),
  • art. 47 Karty Nauczyciela,
  • art. 38 ust. 2 i ust. 5 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458).
reklama

Autor:

specjalista w zakresie prawa oświatowego

Źródło:

INFOR
Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń648.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

AKB-POLAND

Nowoczesne oświetlenia w firmie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »