| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Działalność socjalna > Kwota wolna od podatku za świadczenia z funduszu socjalnego

Kwota wolna od podatku za świadczenia z funduszu socjalnego

Jestem zatrudniona w dwóch zakładach pracy. Czy w moim przypadku kwotą wolną od podatku dochodowego jest wartość otrzymanych przez pracownika – w związku z finansowaniem działalności socjalnej – rzeczowych świadczeń w łącznej kwocie 380 zł. Czy też kwota tych zwolnień dotyczy poszczególnych zakładów pracy?

Pracownikowi przysługuje tylko jedno zwolnienie w kwocie 380 zł niezależnie od liczby miejsc pracy, w których korzysta ze świadczeń socjalnych.

Świadczenia wypłacane pracownikom ze środków funduszu socjalnego korzystają z określonych zwolnień z podatku dochodowego od osób fizycznych (na podstawie ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych; DzU z 2010 r. nr 51, poz. 307 ze zm.).

59,00 złKodeks pracy 2014 z komentarzem

Kwotą wolną od podatku dochodowego jest wartość otrzymanych przez pracownika w kwocie 380 zł – w związku z finansowaniem działalności socjalnej – rzeczowych świadczeń, a także otrzymanych przez pracownika w tym zakresie świadczeń pieniężnych (art. 21 ust. 1 pkt 67 ww. ustawy).

Ustalony limit w wysokości 380 zł dotyczy łącznie wszystkich świadczeń pieniężnych i rzeczowych sfinansowanych w danym roku podatkowym ze środków funduszu socjalnego – we wszystkich zakładach pracy, w których pracownik był zatrudniony. Obowiązujące przepisy nie nakładają na pracownika obowiązku przedstawienia oświadczenia, że nie wyczerpał limitu zwolnienia, korzystając ze świadczeń pieniężnych z funduszu świadczeń socjalnych w innym zakładzie pracy, w którym jest również zatrudniony.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

WRZ23
TydzieńPWŚCPSN
361234567
37891011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405

Ostatnio na forum

Narzędzia kadrowego

Eksperci infor.pl

Józef Edmund Nowicki

CONEXIS Kancelaria Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem Infor.pl »