Zanim przeczytasz artykuł Forum Kadr
Zanim przeczytasz artykuł Kadry - tematy dnia
Zanim przeczytasz artykuł Kadry - wiadomości
statystyki

Specjalny zasiłek opiekuńczy w 2014 roku

Agnieszka Fryc
Stan prawny: 2014-03-13 09:56

Specjalny zasiłek opiekuńczy w 2014 roku będzie przysługiwał osobom, które spełnią określone kryterium dochodowe. Kryterium dochodowe ulegnie zmianie z dniem 1 listopada 2014 roku. Specjalny zasiłek opiekuńczy jest jednym ze świadczeń rodzinnych.

rodzina

Specjalny zasiłek opiekuńczy w 2014 roku. /Fot. Fotolia

Specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, a które rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, jeśli rezygnacja ta podyktowana jest koniecznością sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem o niepełnosprawności, łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Polecamy: Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

Specjalny zasiłek opiekuńczy funkcjonuje od 1 stycznia 2013 roku. Warunkiem otrzymania zasiłku, jest spełnienie określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z 10 sierpnia 2012 roku kryterium dochodowego. Do dnia 31 października 2014 roku, specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje, jeżeli łączny dochód rodziny osoby sprawującej opiekę oraz rodziny osoby wymagającej opieki w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty kryterium wynoszącego 623 złote netto. O dnia 1 listopada 2014 roku, kryterium dochodowe wynosić będzie 664 złote. Wysokość zaś specjalnego zasiłku opiekuńczego wynosi 520 złotych miesięcznie.

Źródło: INFOR

Artykuł z dnia: 2013-07-08, ostatnia aktualizacja: 2014-03-13 09:56

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze:

  • avatar

    Wisznu2014-03-25 18:47

    Zgłoś nadużycie|Skomentuj

    Zapis typu- jeżeli łączny dochód rodziny osoby sprawójącej opiekę, oraz rodziny osoby wymagającej opiekę w przeliczeniu na osobę, to są jakieś brednie napisane przez osobę psychicznie chorą, chodzi o wszystkich krewnych rodzinę bliższą i dalszą, dokąd to ma sięgać?. Lecz się narodzie!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

NIEZBĘDNIK

W SERWISIE

  • Najnowsze
  • Najważniejsze

Forumdołącz do dyskusji »

zobacz bieżący Newsletter »NEWSLETTER

ZamknijZamów bezpłatny newsletter