| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Jak wybrać ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Jak wybrać ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Pracodawcy powinni wybierać ubezpieczenia grupowe oferujące pakiety z szerokim zakresem zdrowotnym. To ważne dla ochrony zdrowia i życia pracownika oraz jego rodziny. Jak wybrać ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Kompleksowość produktu – ochrona zdrowia i życia oraz inwestycja

W kwestii ochrony zdrowia i życia pracownika oraz jego rodziny przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na ubezpieczenia oferujące pakiety z szerokim zakresem zdrowotnym. Zwłaszcza na te, które dotyczą poważnych zachorowań, w tym chorób nowotworowych. Jest to ważne, ponieważ poważnie chory pracownik lub nieobecny w pracy ze względu na opiekę nad członkiem rodziny generuje koszty dla firmy.

Warto mieć także na uwadze, że leczenie w państwowych instytucjach długo trwa, dlatego należy się przyjrzeć ubezpieczeniu pod kątem hospitalizacji w prywatnych placówkach i pokryciem wydatków za leczenie w nich. Dzięki temu absencja pracownicza może trwać znacznie krócej. Ponadto w wielu przypadkach, zwłaszcza w małych miejscowościach, pracownicy związują się z daną firmą na długi okres czasu.

Dlatego wartością dodatnią dla nich, jeszcze bardziej zbliżającą ich do firmy, może być oferowanie ubezpieczenia z opcją inwestowania na przyszłą emeryturę. Jest to dla nich korzystne, zwłaszcza w obliczu zmian emerytalnych, które obecnie się dzieją.

PPE - dodatkowy dochód dla emeryta

Bezpośredni kontakt

Mikroprzedsiębiorcy powinni także zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczyciel gwarantuje indywidualny serwis oferujący poradę i pomoc w danym momencie. Opieka konsultanta dedykowanego do obsługi firm bywa często przydatna szczególnie przy wypłacie świadczeń. Przykładowo, gdy ubezpieczonemu rodzi się dziecko, nie ma on czasu na szukanie informacji, jakie dokumenty musi dostarczyć, aby otrzymać wypłatę z tytułu narodzin dziecka. Tutaj pomocny może być opiekun, który wszystko wyjaśni i pokieruje.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Rzewuski

Ekspert IT – systemy informatyczne ERP. Ukończone studia - Politechnika Warszawska.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK