| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Świadczenie pielęgnacyjne w 2014 roku

Świadczenie pielęgnacyjne w 2014 roku

Świadczenie pielęgnacyjne w 2014 roku czeka zmiana w zakresie jego wysokości. Będzie to kwota stała, przysługująca wszystkim uprawnionym, gdyż ustawa nie warunkuje otrzymania świadczenia od spełnienia określonego kryterium dochodowego.

Osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, jeśli nie są one spokrewnione z osobą wymagająca opieki w pierwszym stopniu, świadczenie przysługuje w sytuacji, w której rodzice osoby wymagającej opieki nie żyją, zostali pozbawieni praw rodzicielskich, są małoletni lub legitymują się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Świadczenie to będzie również we wskazanej sytuacji przysługiwać, jeśli nie ma innych osób spokrewnionych w pierwszym stopniu, osoby te są małoletnie lub legitymują się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz, gdy nie ma rodziców dziecka lub jego opiekunów faktycznych, bądź osoby te legitymują się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Polecamy także: Uprawnienia rodziców w 2014 roku

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje, jeśli niepełnosprawność osoby wymagającej opieki powstała nie później niż do ukończenia przez nią 18 roku życia lub w trakcie nauki w szkole lub kontynuowania jej w szkole wyższej, jednak nie później niż do ukończenia 25 roku życia. Świadczenie to przysługujące za niepełne miesiące kalendarzowe, wypłaca się w wysokości 1/30 świadczenia pielęgnacyjnego za każdy dzień.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK