| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Składki na ubezpieczenie > Opłacanie składek ZUS on-line

Opłacanie składek ZUS on-line

Jestem kadrową w firmie zajmującej się produkcją mebli, w której jest zatrudnionych 98 pracowników. Od czerwca ubiegłego roku korzystam z aplikacji e-Płatnik. Słyszałam, że możliwe jest opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne on-line. Czy to prawda? Jak z tego skorzystać? Czy każdy płatnik ma taką możliwość?

Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych funkcjonuje od czerwca 2012 r. i od tego czasu nieustannie rozszerza wachlarz dostępnych spraw, które można załatwić drogą elektroniczną. Od września 2012 r. dzięki współpracy ZUS z PKO Bankiem Polskim płatnicy zatrudniający do 100 pracowników i korzystający z aplikacji e-Płatnik na portalu pue.zus.pl mogą opłacać składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych on-line bezpośrednio przez stronę pue.zus.pl. Niestety grono płatników, którzy mogą skorzystać z nowego sposobu realizacji płatności składkowych nowej usługi, jest w chwili obecnej ograniczone i obejmuje wyłącznie płatników posiadających konto firmowe w PKO Banku Polskim. Trwają jednak prace nad umożliwieniem korzystania z nowej funkcjonalności płatnikom posiadającym konta w innych bankach.

Jeżeli zatem posiadają Państwo konto w PKO Banku Polskim, mogą Państwo korzystać z funkcji opłacania składek on-line. Należy tylko pamiętać, aby przed dokonaniem operacji na rachunku sprawdzić, czy znajduje się na nim wystarczająca ilość środków.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności, powinni Państwo zalogować się na swoim koncie w aplikacji e-Płatnik, gdzie będą Państwo mieli możliwość utworzenia dokumentu płatniczego. Następnie należy wybrać funkcję wysyłania przelewu – wówczas system dokona przekierowania na stronę logowania do iPKO. Od tego momentu wszelkie czynności odbywają się automatycznie i po dokonaniu autoryzacji transakcji składka ma już status potwierdzonej. Z dokonywanej operacji mogą Państwo zrezygnować w każdym momencie, aż do ostatecznego zlecenia dokonania przelewu.

Po ostatecznym zleceniu przelewu ZUS zostanie powiadomiony o dokonaniu nieodwołalnej operacji i jeszcze przed realnym wpływem środków może uwzględnić fakt wykonania płatności.

 

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »