| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Umowy cywilnoprawne > Czy wykonawca umowy o dzieło może otrzymywać wynagrodzenie co miesiąc

Czy wykonawca umowy o dzieło może otrzymywać wynagrodzenie co miesiąc

Chcemy zawrzeć umowę o dzieło na 3 miesiące. W tym czasie wykonawca będzie opracowywał kampanię reklamową jednego z naszych produktów. Czy w treści umowy możemy postanowić, że wynagrodzenie będzie wypłacane co miesiąc?

Jeżeli dzieło ma być oddawane częściami, a wynagrodzenie zostało obliczone za każdą część z osobna, wynagrodzenie należy się z chwilą spełnienia każdego ze świadczeń częściowych (art. 642 § 2 Kodeksu cywilnego).

W przypadku gdy umowa o dzieło nie zawiera postanowień w zakresie terminu i zasad wypłaty wynagrodzenia, jest ono należne w chwili oddania pełnowartościowego dzieła (zgodnego z umową), które zamawiający jest zobowiązany odebrać i które przyjmujący zamówienie wydaje mu zgodnie ze swoim zobowiązaniem.

Przykładowy zapis w umowie o dzieło dotyczący wypłaty wynagrodzenia w odstępach miesięcznych:

(...)

1. Za wykonanie dzieła określonego w § 1 Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w łącznej wysokości 10 000 zł brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

2. Wynagrodzenie zostanie wypłacone Wykonawcy w 5 miesięcznych ratach po 2000 zł brutto, każda ostatniego dnia miesiąca, począwszy od września 2012 r., po dokonaniu pomniejszenia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

3. Wynagrodzenie zostanie przelane na rachunek bankowy podany przez Wykonawcę w terminie 7 dni na podstawie wystawionego rachunku.

(...)

Podstawa prawna:

  • art. 3531, art. 627, art. 628, art. 632, art. 642 Kodeksu cywilnego.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Renata Świgońska

Prawnik, Tłumacz Przysięgły J. Angielskiego i J. Niemieckiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK