| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Praca tymczasowa > Praca w Holandii w okresie wakacyjnym

Praca w Holandii w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym holenderscy pracodawcy nastawiają się głównie na zatrudnienie ludzi młodych. Zgodnie z prawem w Holandii można oferować niższe wynagrodzenie pracownikom w wieku do 22 lat. Jak znaleźć pracę w Holandii?

Dodatkowe informacje

Na początek warto też zabrać pieniądze na życie (ok. 100 euro powinno wystarczyć). W bagażu muszą znaleźć się też buty robocze (z tzw. podnoskami, które można kupić w sklepie z odzieżą roboczą) oraz pościel (śpiwór, koc, kołdra, poduszka, prześcieradło) i podstawowe akcesoria kuchenne (talerz, kubek, sztućce). Przydaje się też smartfon, ponieważ firmy w Holandii często informują o planach pracy i komunikują się z pracownikami przez platformy internetowe.

Trzy nieusprawiedliwione nieobecności

Holenderscy pracodawcy oczekują zaangażowania w pracę i punktualności - trzy nieusprawiedliwione nieobecności skutkują rozwiązaniem umowy. - Trzeba pamiętać, ze jedziemy tam do pracy, nie na wypoczynek, choć i na to jest czas w weekendy - podkreśla Aneta Powęska z T&S Group.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Konrad M. Mazur

Prawnik, specjalizuje się w prawnej obsłudze sektora innowacyjnego, nastawionego na prowadzenie biznesu wykorzystującego nowoczesne technologie. Szczególnie pasjonują go zagadnienia związane z prawnymi aspektami ochrony informacji, danych osobowych oraz własności intelektualnej. Są one oczywiście w sposób nierozłączny związane są z prawem cywilnym, konkurencji (także nieuczciwej) oraz innymi gałęziami prawa – ochroną danych osobowych, informacji niejawnych oraz tajemnic. Na co dzień prowadzi również zajęcia dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z podstaw prawa własności intelektualnej oraz polskiego i europejskiego prawa cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK