| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Młodociani, niepełnosprawni > Czas pracy niepełnosprawnych w 2014 r.

Czas pracy niepełnosprawnych w 2014 r.

W 2014 r. czas pracy niepełnosprawnych do 9 lipca wynosił 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo. Po tej dacie czas pracy został obniżony niepełnosprawnym do 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo.

Wyrok został wydany po rozpatrzeniu wniosku Komisji Krajowej Niezależnego Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” z dnia 25 stycznia 2011 r.

Wysokość dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

Polecamy również serwis: Czas pracy

Stan prawny od 9 lipca 2014 r.

Konsekwencją wydanego wyroku jest zmiana niezgodnych z Konstytucją przepisów prawnych. W swoim orzeczeniu TK oznaczył, że do czasu upływu 12 miesięcy od ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw RP (ogłoszenie 9 lipca 2013 r.) w kwestii czasu pracy osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zastosowanie mają obecnie obowiązujące przepisy. Po upływie oznaczonego terminu 12 miesięcy (czyli od 9 lipca 2014 r.), osoby niepełnosprawne zaliczone do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z mocy ustawy pracują maksymalnie 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. To równoznaczne z tym, że ponownie zaczęły obowiązywać przepisy sprzed 1 stycznia 2012 r.

Sentencja wyroku >>>

Podstawa prawna:

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK