| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne > Kategorie tematyczne serwisu

Kategorie tematyczne serwisu

Nowa odsłona serwisu www.kadry.infor.pl. została poszerzona o dodatkowe zasoby merytoryczne i liczne pomocne funkcjonalności.

Znalezienie potrzebnych informacji w serwisie staje się proste dzięki czytelnemu podziałowi na kategorie tematyczne, które odnoszą się do poszczególnych rozdziałów Kodeksu pracy.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie z podziałem na indywidualne i zbiorowe prawo pracy jest zgodne z praktyką stosowaną przez najlepszych specjalistów z tej dziedziny. Ten układ bliski jest również planom legislacyjnym rządu, który w swoich projektach zakłada stworzenie 2 Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Wszystko w jednym miejscu

W kategorii indywidualne prawo pracy znajdują się informacje dotyczące: czasu pracy, zatrudniania i zwalniania, urlopów, uprawnień rodzicielskich, ochrony danych osobowych, a w zakładce odpowiedzialność, prawa i obowiązki - zagadnienia dotyczące odpowiedzialności materialnej i porządkowej pracowników oraz praw i obowiązków obu stron stosunku pracy.

Natomiast zbiorowe prawo pracy zawiera informacje dotyczące związków zawodowych, zwolnień grupowych, rad pracowników, sporów zbiorowych oraz układów zbiorowych pracy.

Zagadnienia w poszczególnych zakładkach prezentowane są w układzie: artykuły, porady, orzeczenia, akty prawne i wzory. Dzięki temu w jednym miejscu użytkownik ma wszystkie niezbędne informacje.

Artykuły to dłuższe opracowania, przedstawiające w sposób ogólny dane zagadnienia, natomiast porady to odpowiedzi na konkretne, z życia wzięte problemy kadrowe.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.001.jpg@RY2@

Istotną funkcjonalnością serwisu jest możliwość korzystania z pogrupowanych tematycznie orzeczeń Sądu Najwyższego. Są one niezwykle pomocne przy interpretacji niejasnych przepisów.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.002.jpg@RY2@

Do poszczególnych zakładek przyporządkowane są najbardziej potrzebne akty prawne dotyczące prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wzory umów i formularzy, które ułatwiają sporządzenie niezbędnych dokumentów kadrowych.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.003.jpg@RY2@

W serwisie nie mogło oczywiście zabraknąć informacji dotyczących wynagrodzeń i ubezpieczeń, podzielonych w następujący sposób:

Wynagrodzenia: podróże służbowe, składniki wynagrodzenia, rozliczanie wynagrodzeń, ochrona wynagrodzenia, działalność socjalna, dokumentacja płacowa.

Ubezpieczenia: zasady podlegania, składki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki i inne świadczenia, świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie zdrowotne, emerytury i renty.

Dodatkowo serwis został zaopatrzony w szczegółowe zakładki dotyczące innych form zatrudnienia, BHP oraz zagadnień HR według następującego podziału:

Inne formy zatrudnienia: młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni, praca tymczasowa, wolontariat, telepraca, cudzoziemcy, umowy cywilnoprawne.

BHP: ochrona indywidualna, wypadki przy pracy i choroby zawodowe, szkolenia bhp, profilaktyczna ochrona zdrowia, Ppoż. (ochrona przeciwpożarowa).

HRM: informatyzacja hrm, komunikacja, rekrutacja, ocena pracy, motywowanie, szkolenia i rozwój, zarządzanie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK