| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Czy informację o warunkach zatrudnienia można zamieścić w umowie o pracę

Czy informację o warunkach zatrudnienia można zamieścić w umowie o pracę

Chcemy ułatwić sobie pracę i zamieszczać w umowach o pracę informację o warunkach zatrudnienia. Czy jest to dopuszczalne? Zatrudniamy w naszej spółce ponad 100 pracowników i sporządzenie osobnych informacji o warunkach zatrudnienia jest dla nas uciążliwe. W firmie posiadamy regulamin pracy, więc informacja o warunkach pracy nie byłaby rozbudowana.

Informacja o warunkach zatrudnienia, która może być zawarta w umowie o pracę pracownika zatrudnionego na pełny etat na umowę na czas nieokreślony, który wcześniej był zatrudniony na 3-miesięczny okres próbny (u pracodawcy obowiązuje regulamin pracy)

Informacja o warunkach zatrudnienia

1. Pana dobowa norma czasu pracy wynosi 8 godzin, a tygodniowa przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy.

2. Wynagrodzenie jest wypłacane raz w miesiącu.

3. Przysługuje Panu urlop wypoczynkowy w wymiarze 20 dni (160 godzin). Ponieważ został Pan zatrudniony od 1 lipca 2012 r., to za 2012 r. przysługuje Panu 10 dni urlopu (80 godzin). Natomiast od 1 stycznia 2013 r. ma Pan prawo do 20 dni urlopu (160 godzin). Ze względu na osiągnięcie przez Pana 27 lutego 2014 r. 10-letniego stażu pracy, będzie Panu przysługiwało od tego dnia 6 dni uzupełniającego urlopu. W każdym kolejnym roku kalendarzowym będzie miał Pan prawo do 26 dni urlopu (208 godzin).

4. Przysługuje Panu obecnie 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. Od 1 października 2012 r. będzie Pana obowiązywał 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Natomiast od 1 kwietnia 2015 r. będzie Panu przysługiwał 3-miesięczny okres wypowiedzenia.

5. Nie obowiązuje Pana żaden układ zbiorowy pracy.

Informację o warunkach zatrudnienia można przekazać pracownikowi w sposób opisowy lub jedynie przez wskazanie odpowiednich przepisów prawa pracy (art. 29 § 31 Kodeksu pracy).

WAŻNE!

Informację o warunkach zatrudnienia można sporządzić przez wskazanie pracownikowi odpowiednich przepisów prawa pracy lub w formie opisowej.

O zmianach w informacji o warunkach zatrudnienia trzeba poinformować pracownika niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 1 miesiąca od dnia wejścia w życie tych zmian. W przypadku gdy rozwiązanie umowy o pracę miałoby nastąpić przed tym terminem, aktualizacji trzeba dokonać najpóźniej do dnia rozwiązania umowy.

Podstawa prawna:

  •  art. 29, art. 36, art. 42, art. 154, art. 158 Kodeksu pracy.
reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Michał Cyran

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »