| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Termin wystawienia świadectwa pracy

Termin wystawienia świadectwa pracy

Pracownik do 30 kwietnia 2010 r. jest w okresie wypowiedzenia. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, które potrwa do 18 maja. Kiedy mam wystawić świadectwo pracy?

Świadectwo pracy należy wystawić z ostatnim dniem okresu zatrudnienia, czyli 30 kwietnia 2010 r.

Po zakończeniu zatrudnienia pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wystawienie tego dokumentu nie może być powiązane z ewentualnym rozliczeniem się pracownika z zakładem pracy. Świadectwo powinno być wystawione i wręczone pracownikowi w ostatnim dniu jego pracy (art. 97 § 1 k.p.). Jeśli jednak wydanie w tym dniu świadectwa pracy pracownikowi bądź też osobie przez niego upoważnionej nie jest możliwe, należy je wysłać za pośrednictwem poczty albo doręczyć w inny sposób, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia ustania stosunku pracy (§ 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania – DzU nr 60, poz. 282 ze zm.).

Dniem rozwiązania umowy o pracę w przypadku opisanym w pytaniu będzie ostatni dzień wypowiedzenia, a więc 3o kwietnia 2010 r. Nie ma przy tym znaczenia, że pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Niezdolność do pracy stwierdzona zaświadczeniem lekarskim nie przedłuża umowy o pracę, a co za tym idzie, rozwiąże się ona 3o kwietnia 2010 r.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK