| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Urlopy > Praca na wychowawczym

Praca na wychowawczym

Od 2 lat przebywam na urlopie wychowawczym. W związku z tym, że moje dziecko już trochę podrosło, chciałabym podjąć pracę w okresie urlopu wychowawczego. Czy mogę pracować w pełnym wymiarze w dotychczasowym zakładzie pracy? - pyta Czytelniczka z Mrągowa.


Zgodnie z art. 1862k.p. pracownik w czasie korzystania z urlopu wychowawczego może podjąć pracę zarobkową zarówno u dotychczasowego, jak i innego pracodawcy. Powyższy przepis zezwala też na podjęcie innej działalności, a więc również zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia i nie wymaga uzyskania uprzedniej zgody dotychczasowego pracodawcy.

Jedyne ograniczenie w tym zakresie polega na tym, że zatrudnienie lub inna działalność wykonywana przez pracownika w okresie korzystania z urlopu wychowawczego nie mogą wyłączyć możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

W przypadku gdy pracownik zaniechał sprawowania opieki nad dzieckiem, pracodawca wzywa pracownika do stawienia się do pracy i wskazuje termin powrotu do pracy nie wcześniej jednak niż z upływem 3 dni od dnia wezwania i nie później niż 30 dni od dnia powzięcia przez pracodawcę wiadomości o zaprzestaniu przez pracownika opieki nad dzieckiem.

Odpowiedziała Joanna Skrobisz

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK