| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Prawa i obowiązki > Niższy zwrot podatku z Holandii w 2014 r.

Niższy zwrot podatku z Holandii w 2014 r.

W 2014 r. zwrot podatku z Holandii utrzymał się na niższym poziomie. Zmieniły się bowiem regulacje dotyczące kalkulowania podstawy do opodatkowania. Zniesiono kwotę wolną od opodatkowania. Co to oznacza praktyce?

Rozliczenie się z partnerem fiskalnym

- Opierając się na nowych zasadach podatkowych, warto rozważyć możliwość rozliczenia się z partnerem fiskalnym. Rozliczenie z partnerem fiskalnym nawet przy bardzo krótkim zatrudnieniu w Holandii będzie opłacalne – dopowiada Pani Renata Hołubiec z firmy Tax Perfecta Centrum Podatkowe. - Za to okazuje się, że z rozłąkowego nie skorzystają takie małżeństwa lub pary, w których oboje partnerzy pracowali w Holandii, a to dlatego że wtedy każdemu z nich przysługuje ulga w proporcjonalnym do okresu zatrudnienia wymiarze i paradoksalnie może się okazać tak, że np. żona która odwiedziła męża w Holandii i przy okazji przepracowała tam 2 tygodnie zarabiając np. 800 € straci zamiast zyskać.

Podsumowując, w myśl nowych przepisów, najkorzystniejszy zwrot podatku przysługuje osobom, które przepracowały w Holandii więcej niż pół roku. Najbardziej poszkodowani będą natomiast Polacy pracujący w Holandii sezonowo po kilka miesięcy w roku.

W jakim stopniu te zmiany będą miały wpływ na atrakcyjność holenderskiego rynku pracy dla naszych rodaków? Czas pokaże, jednak dla wielu osób Holandia to wciąż finansowo korzystny kierunek emigracji zarobkowej. 

Zadaj pytanie: Forum

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK