| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Prawa i obowiązki > Czy wójt, zastępca wójta oraz skarbnik są urzędnikami

Czy wójt, zastępca wójta oraz skarbnik są urzędnikami

Jak zakwalifikować osoby zatrudnione na stanowiskach wójta, zastępcy wójta oraz skarbnika w zakresie uprawnień pracowniczych? Czy te stanowiska zaliczamy do stanowisk urzędniczych?

Wójt, zastępca wójta i skarbnik nie podlegają okresowej ocenie dokonywanej przez bezpośredniego przełożonego, nie składają oświadczeń o prowadzeniu działalności gospodarczej oraz oświadczenia majątkowego w trybie przepisów ustawy o pracownikach samorządowych (art. 34 ustawy o pracownikach samorządowych). W zakresie składania oświadczeń majątkowych mają do nich jednak zastosowanie przepisy ustawy o samorządzie gminnym.

Natomiast do wójta, zastępcy wójta i skarbnika stosujemy m.in. przepisy dotyczące obowiązków pracowników samorządowych, podnoszenia kwalifikacji czy wynagrodzenia.

Podstawa prawna

  • art. 2 pkt 3, art. 4, art. 34, art. 39 ust. 2 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458 ze zm.),
  • załącznik nr 3 do rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. Nr 50, poz. 398 ze zm.),
  • art. 24h ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.),
  • art. 772 § 5 Kodeksu pracy.
reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kurczab-Ligienza

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »