| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > W jaki sposób narzędzia wspierają budowanie zespołów?

W jaki sposób narzędzia wspierają budowanie zespołów?

O tym, jak ważna i trudna zarazem jest praca zespołowa, wie chyba każdy z nas. W zespole trzeba umieć pracować, ale zanim zacznie się kształtować odpowiednie kompetencje zapewniające właściwą współpracę, zespół trzeba zbudować. Każdy manager wie, że nie jest to łatwe. Jak skutecznie budować zespół za pomocą narzędzi?

Design Thinking - integracja i kreatywne myślenie

Metoda Design Thinking znana jest na całym świecie i polega na projektowaniu i tworzeniu innowacji oraz rozwiązywaniu problemów. To myślenie projektowe. Metoda stosowana jest również do diagnozy potencjału rozwojowego zespołów i pracy zespołowej.  W trakcie sesji uczestnicy wypracowują realne projekty na zadany temat związany z działaniami firmy, dzięki czemu możliwa jest profesjonalna ocena ich potencjału. Moderator wprowadza uczestników w metodykę pracy, po czym mogą już oni przystąpić do pracy nad zadanym projektem. Praca zespołu może oczywiście opierać się na realnym projekcie, który ma być wdrożony w firmie. Asesor, który obserwuje pracę zespołu może tym samym zdiagnozować mocne i słabe strony pracowników, ich kompetencje oraz role przyjmowane podczas pracy zespołowej. W efekcie możliwa jest ocena przebiegu pracy zespołowej oraz określenie możliwości rozwojowych.

Dobrze funkcjonujące zespoły nie tworzą się spontanicznie. Potrzebny jest do tego długi proces, którego początkiem powinno być poznanie cech grupy i jej stylu funkcjonowania. Nowoczesne narzędzia HR wspierają ten proces i nie należy się ich obawiać tylko dlatego, że cechuje je innowacyjność. Nowe technologie stanowią przecież odpowiedź na nasze rosnące potrzeby i oczekiwania. Usprawnią pracę, jeśli tylko poznamy ich potencjał i zechcemy umiejętnie wykorzystać.

Dołącz do nas na Facebooku!

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK